Ako agresivita tvarovala naše lebky, ako veľkosť mozgu v lebke súvisí s inteligenciou a či je predpoveď počasia podľa zranenia iba v našich hlavách si povieme v tejto časti Pseudocastu.

[tabs] [tab title=“Témy“] 00:00 Intro
01:43 Ako sa tvarovala ľudská lebka
18:11 Väčší mozog = múdrejší?
31:02 Dokáže bolesť kĺbov predpovedať počasie?
46:44 Fakt a fikcia
58:42 Outro

[/tab] [tab title=“Zdroje“] [/tab][/tabs]

3 Replies to “Pseudocast #147 – Evolúcia lebky, veľkosť mozgu, bolesti a počasie

  1. co viem tak ono sa nejde az tak po tvari ale po hlave, lebo staci jedna rana ktora sa nevykrije a KO je svete. co viem tak profici zvladnu ranu rukou na pecen alebo oblicky … nohami je to uz ine tam tusim uz niekto aj zomrel na takyto kop…

    s tou bradou to tiez nechapem ale mozno ide o to aby si to tam clovek viac chranil lebo ked sa ti zlomi sanka tak uz nic nedas do huby a je po tebe

  2. Chápem to dobre, že tá štúdia tvrdila niečo takéto: niekto bojoval, zlomil si lebku, tá mu zrástla a bola pevnejšia a následne sa táto vlastnosť preniesla na jeho potomkov? Nedialo sa to skôr tak, že keď ľudia spolu bojovali, tak tí, čo už mali nejakou mutáciou hrubšiu lebku proste prežili častejšie, a teda mali väčšiu šancu sa neskôr rozmnožiť (a rozšíriť mutáciu ďalej)?

    1. tiey sa mi to zda ze tato lamarkova teoria nefunguje… vsak ako bz to aj mohlo fungovat???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.