Prichádzajú v mieri?

Aj napriek tomu, čo nám servírujú populárne holywoodske trháky, určite by neprišli pre naše suroviny. Aspoň pokiaľ viem, tak Zem nemá nič, kvôli čomu by sa sem musela nejaká vyspelá civilizácia terigať. Vo filmoch ufónci často chcú našu vodu, ale prečo by prišli sem, keď majú vodu kade tade vo vesmíre, kde sa len pozrú. Navyše, ak dokážu prekonať obrovské vesmírne vzdialenosti, ale nedokážu si spojiť vodík (1. miesto v rebríčku najčastejších chemických prvkov) a kyslík (8. miesto v rebríčku najčastejších chemických prvkov) a naozaj to potrebujú, tak si to nevymysleli dobre.

Ak by nás prišli obsadiť, tak si myslím, že by to bolo skôr pre nejaké iné dôvody. Možno majú radi lov, možno ich baví obsadzovanie, možno je to nejaká ceremónia, alebo im to prikázal hlavný šaman, ktorý potreboval upriamiť pozornosť na niečo iné ako svoju škandalóznu obľubu vogonskej poézie.

Celkovo ma však nenapadá veľa racionálnych dôvodov, prečo by prišli ako nepriatelia. Možno zo strachu, aby sme nevynašli super pohon a nezačali kolonizovať vesmír. Na druhej strane aj pre takú rasu ako my, je vesmír dosť veľký, aby sme sa zniesli s inými civilizáciami. (Jedine, že by neverili v Alaha. To, ako určite uznáte, by nás nútilo za nimi roky cestovať a vyhladiť ich z vesmírnej plochy.)

Čo tu chcú?

Ak teda predpokladám, že prišli v mieri, tak mi nedá opýtať sa – načo? Ak prekonali veľké vesmírne vzdialenosti, sú pravdepodobne technicky vyspelejší ako my. Čo by si od kontaktu s nami sľubovali? Čo by sme vedeli ponúknuť civilizácii, ktorá prekonala pre nás nepredstaviteľné vzdialenosti? Naše vedomosti sú ohraničené našou kultúrou a biológiou. Naše antibiotiká fungujú iba na našu biológiu, naše klávesnice sú na naše prsty, na mikročipoch beží náš operačný systém. Myslím, že ak by prišli, tak by prišli kvôli zvedavosti. Možno je zvedavosť potrebná ku pokroku a oni by boli tiež zvedaví ako my.

Čo s nimi?

Povedzme, že prišli povedať ahoj. Ako by sme reagovali?

Sú tu ľudia ako ja, ktorí by návštevu mimozemšťanov využili na to, aby nešli do práce. Potom sú tu ľudia, ktorí by si povedali: „OLD, oni tu sú už dlho!“ a normálne by pokračovali, ako keby sa nič nestalo. A potom sú tu ľudia, ktorých ideológia by bola výrazne poškodená návštevou mimozemšťanov. Založili by si krúžok nenávisti ku mimozemšťanom, kde by prekvitali konšpiračné teórie: „Odkedy sú tu mimozemšťania, bolo v Japonsku 2x zemetrasenie! To nemôže byť náhoda!“.

Komunikácia

Ak by prišli, tak dúfam, že by poznali nejaký vyspelý jazyk ako slovenčinu. V opačnom prípade by sme si museli domýšľať, čo sa nám snažia povedať, a to by nemuselo dopadnúť dobre. Koľko zlomených sŕdc osamelých ľudí by bolo, keby sa dozvedeli, že mimozemšťania neprišli len kvôli nim a dokonca sú im úplne úplne ľahostajní. Koľko médií, do ktorých sa prevteľujú iní mimozemšťania, by vyhlásili týchto mimozemšťanov za podvrh alebo nejakú hrozbu. Koľko ľudí by nedôverovalo oficiálnej verzii a tvrdili by, že mimozemšťania sú výmysel presne ako návšteva Mesiaca, alebo očkovanie.

Asi by bolo najlepšie, keby len prišli, povedali ahoj a išli preč. Veď čo by sme si už mohli navzájom povedať. Čím by sme sa mohli pochváliť, čo by sme ich mohli naučiť, a čo by oni mohli naučiť nás? Dali by nám technológiu, ktorú by sme použili na čo? Na nakŕmenie hladných krkov v Afrike? Na tom máme technológiu už teraz, len ju nepoužívame.

Čo by ste robili vy, keby prišli mimozemšťania, a čo myslíte, že by sme si mohli vymeniť, alebo aký by bol osoh z ich návštevy pre nich aj pre nás?

Author: join3r

Jeden zo spoluzakladateľov Pseudocastu. Podieľa sa na správe stránky a technickom zabezpečení všetkého okolo Pseudocastu. V profesionálnom živote sa zaoberá cloud a bigdata produktmi, správou *nixových systémov a datacentier. Voľný čas trávi prevažne prácou pre Pseudocast, ale nájde si čas aj na gitaru, fitness, bicyklovanie, samoštúdium, stolný tenis a blog. Zaujíma sa o filozofiu vedy a morálky, deskriptívnu štatistiku a populárnu vedu. Čítajte viac od join3ra

3 Replies to “Čo by sa stalo, keby zajtra prileteli mimozemšťania?

  1. povodne som tu mal nieco rozpisane, ale nejak sa mi to podozrivo nafukovalo, tak odpoviem asi formou blogu xD

  2. ja by som si s nimi vymenil nalepky do lutra albumov…a potom by som zobral do karcmy, najvidia ako sa pije na vychode-galaxie 🙂
    ,ale vazne,, to co oni nemaju je urcite schopnost rabovania bez nasledkov,,ale techniku hypnozy a zabudania pomocou jednej ruze v ten vyznamny datum by sme im neprezradili

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.