V tomto podcaste sa vrátime k Dunning-Kruger efektu na podnet poslucháča, povieme si o termoregulačných schopnostiach húb, čo vedci objavili v starovekom záchode a porovnáme si lúčny a bežný anglický trávnik.

Pseudocast 610 na YouTube

Zdroje

Image by Ralph from Pixabay

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

One Reply to “Pseudocast #610 – Dunning-Kruger efekt, chladné huby, staroveký záchod, lúky vs. trávniky”

  1. Myslím, že ide o preklep. Pokosená tráva vysoká 350 mm = 35 cm (?!), takú kosačku by som rád videl. Aj tých „mladších“ študentov, čo si idú poležať do trávy pokosenej na výšku 35 cm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.