Internet (aj iné prehistorické komunikačné kanály) je plný rád, ako byť šťastný. My v Pseudocaste ale vieme, že nie každý chce byť ako všetci a preto som sa rozhodol napísať blog, kde čitateľom poradím, čo robiť, aby boli nešťastní. Uvidíte, že je to veľmi jednoduché a s minimálnym úsilím aj VY môžete byť smutní! Nasledujte tieto tri jednoduché kroky a už v krátkej dobe budete pociťovať účinky!

Krok prvý – zdravie

Podľa všetkého zdravotné problémy robia ľudí nešťastnými. Mnohé nevieme ovplyvniť – napríklad pád z rebríka, snáď jedine že by sme na ten rebrík neliezli. Alebo byť v rámci multikutlúrneho obohacovania príslušníkmi bližšie nešpecifikovaného etnika pošteklený na rebrách nožíkom. Alebo dostať rakovinu.
No ale mnohé veci ovplyvniť vieme. Ako na to, pýtate sa? Je to veľmi jednoduché. Evidentne šport pozitívne vplýva na pociťovanú úroveň šťastia. Čiže sa hýbte čo najmenej. Ak športujete, prestaňte. Pred televízorom sa váľajte síce častejšie, ale o to dlhšie. Jedzte mastné jedlá, pite alkohol. Zvážte kariéru narkomana. Pokúste sa stať sa morbídne obéznymi. Pohybujte sa (ak vám to vaše zdravie a momentálna hmotnosť ešte dovoľujú) v nebezpečnom prostredí. Dotýkajte sa drôtov vysokého napätia spadnutých na zem.

Krok druhý – práca

Že sa do nášho návodu dostala aj práca nie je žiaden div. Mnohí z nás v práci trávime dobrú polovicu bdelého času. Je logické, že priveľa práce dá na človeka veľkú záťaž, s ktorou sa nevie vyrovnať a začína byť nešťastný. Zaujímavé ale je, že aj primálo práce znižuje úroveň šťastia.
Moje tipy teda sú – buď začnite tvrdo pracovať, buďte v práci od svitu do mrku, alebo naopak so všetkým seknite. Dajte výpoveď, vykašlite sa na domáce práce. Ak robíte nejakú formu dobrovoľníctva, je najvyšší čas prestať. Nepomáhajte rodine alebo kamarátom, nech si tú záhradku porýľujú bez vás.

Krok tretí – vzťahy

Opäť žiadne prekvapenie. S partnerom sme veľmi často, takže vhodná voľba nás môže urobiť vskutku deprimovanými. Chcete si nájsť niekoho neurotického. To je veľmi spoľahlivá cesta k smútku a frustrácii.
Ako ale spoznáme neurotickú osobu? Neurotik reaguje na rôzne situácie neprimerane. Nevie vyhodnotiť vonkajšie vplyvy normálne. Emócie sú neadekvátne a pretrvávajú nezvykle dlho. Reaguje skratovo, rozhodnutia sú iracionálne. Viem, že sa nedá ľahko zadefinovať, čo je ešte normálne správanie a čo už nie, pretože pri psychických poruchách je to vždy spektrum a nedá sa nakresliť čiara ako sa napríklad dá pri rakovine – mám nádor / nemám nádor je ľahké povedať. Ale v zásade nás to teraz nezaujíma. My chceme byť nešťastní, takže si hľadáme partnera, ktorému podľa možností čo najviac straší vo veži, ale zase nie až tak, aby musel byť zavretý v nejakom sanatóriu, lebo by sme s ním nemohli tráviť čas (ktorého máme dostatok, pretože sme v kroku 2 dali výpoveď. Ak sme zvolili opačnú cestu a v práci sme nonstop, po večeroch nás do ústavu na návštevu nepustia, takže pozor).

Záver

Ako vidíte, cesta k vysnívanému nešťastiu je jednoduchá – obmedziť šport, nezdravo sa stravovať, užívať návokvé látky, stlstnúť. Pracovať priveľa alebo primálo a vybrať si partnera, ktorý to nemá v hlave všetko v poriadku. Byť nešťastný nikdy nebolo také jednoduché ako dnes!
Prípadne ak chcete byť šťastný, tak robte všetko z toho naopak. Môžete si vybrať.

Zdroj : German study finds happiness is based on choices, not genes

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

9 Replies to “Ako byť nešťastný

   1. Podľa mňa to bude obmedzené iba prostriedkami. Ak niekto bude bohatý, tak si môže tie drogy dopriať naozaj dlho.

   2. nie som si uplne isty. fetovanie jednak prinasa nejake inherentne zdravotne problemy, po druhe nemozes byt na niecom nonstop – na opiaty by si si vypestoval sloniu toleranciu, znicil zily, nemohol by si si pichat a ostatne sposoby neprinesu uz dostatocny ucinok. stimulanty zase maju hrozny crash ked frcis dlho a vsetko ti rozdrbe mozog, takze skor ci neskor by si defaulnte proste bol deprimovany a jedine po droge by ti na chvilu bolo dobre.

    iste, su vynimky, ale pre bezneho cloveka plati, ze ked sa stane naruzivym narkomanom, kvalitu jeho zivota to ovplyvni negativne. mozno keby sa dal bill gates na fet, tak by to v pohode rozchodil, ale co ja viem. podla mna by si si tak rozhasil telo aj mozog, ze by ti dobre nebolo =)

   3. inaq moze byt… nejaky bill gates by si mozno mohol dat navrhnut fetovaci kalendar a naozaj prezit ststnejsi zivot… podla mna ak by sa davali len rozumne davky a casto by sa to obmienalo tak by to mohlo priniest viac stastia ako smutku

   4. mozno ano, ale dorazne by som citatelov a posluchacov odhovaral od skusania „rozumneho davkovania“ =)

 1. Krok druhý je IMHO zbytočne rozťahaný. Úplne tam stačí vo väčšine prípadov letmý pohľad na výplatnú pásku.

  1. nestaci..ja napr realne robim posledny rok tak 4 hodiny denne a podla mna mi to prida k stastiu viac ako makat 12hodin denne a este kebyze mam nejakeho drbnuteho sefa….aj ked je rpavda ze sa tu nudim jak pes….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.