Doktor Brown cestoval aj s manželkou v aute. Prichádzal z Texasu, kde 3 roky pracoval v nemocnici pre duševne chorých. Písal sa rok 1967 a kedže v tej dobe v autách nebola klimatizácia, zastavili sa  v malom mestečku Groveton osviežiť sa.

Doktor v malom meste

V mestečku sa od miestnych dozvedeli, že fungovali už niekoľko mesiacov bez doktora. Doktor Brown sa ani nenazdal a už zašíval nohu Randymu Worshamovi a urobil kontrolu ďalším trom pacientom. Mestečko súrne potrebovalo lekára. Groveton, ktoré nemalo ani 1000 obyvateľov, veru doktorov z miest veľmi nelákalo, a tak sa na prosenie miestnych doktor Brown aj s manželkou rozhodli otvoriť v meste svoju vlastnú kliniku. K tomu im bol poskytnutý priestor v starom nepoužívanom obchode, ktorý mohli používať pol roka bez platenia podnájmu.

Záchrana pre Groveton

Nový doktor sa mestečku osvedčil a ľudia si ho rýchlo obľúbili. Freddiemu našiel tumor v krku, ktorý nenašli ani lekári vo vojenskej nemocnici. Dudleyho zachránil, keď mu zlyhalo srdce a pani Greenovej pomohol porodiť jej 9. dieťa po tom, ako to pôrodná asistentka už vzdala. Doktor za svoje služby ani veľa nepýtal, veď veľa sa od týchto ľudí ani pýtať nedalo. Za lekársku návštevu u vás doma chcel iba 5 dolárov. Po 5-tich mesiacoch ho už poznalo aj okolie. Jeho čakáreň bola stále plná a tešil sa veľkej obľúbenosti.

Druhý doktor Brown

Vtedy sa však stalo niečo zvláštne, doktor Brown dostal pri raňajšej káve predvolanie na súd od miestneho šerifa. Žaloba bola za praktizovanie medicíny a kliniky bez licencie.  Ďalší doktor Brown totiž pracoval vo vyše 1000 km vzdialenom meste Chatanooga. Čo bolo však naozaj zvláštne bolo to, že obaja lekári objednávali lieky z tej istej spoločnosti a mali totožné papiere. Vtedy sa ukázalo, že náš doktor Brown vôbec nebol doktor – bol to podvodník.

Druhá tvár doktora Browna

Jeho skutočné meno bolo Freddie Michael Brant. Za spoluúčasť na bankovej lúpeži bol vo väzení, kde sa v nočnej škole učil medicínu a vypomáhal vo väzenskej nemocnici. Po prepustení z väzenia pracoval chvíľku v nemocnici v Chattanooga, kde ukradol papiere skutočného doktora Browna. Potom z Chattanoogy odišiel a pracoval v nemocnici pre duševne chorých, až ho nakoniec jeho cesta doviedla do mesta Groveton.

Koniec doktora Browna

V mestečku Groveton sa robili petície, aby bol súd zhovievavý. Ľudia mali svojho doktora radi a po viacerých výpovediach občanov tohto mestečka sa v súde nepokračovalo. Aký bol ďalší osud nášho doktora Browna sa mi nepodarilo zistiť. Ostal v mestečku a ďalej liečil ľudí? Jeho problémom by bolo objednávanie liekov na predpis, ku ktorým by bez licencie nemal prístup. Doktor Brown si však podľa svojho tvrdenia splnil sen – aspoň na chvíľku vlastnil vlastnú kliniku.

Author: join3r

Jeden zo spoluzakladateľov Pseudocastu. Podieľa sa na správe stránky a technickom zabezpečení všetkého okolo Pseudocastu. V profesionálnom živote sa zaoberá cloud a bigdata produktmi, správou *nixových systémov a datacentier. Voľný čas trávi prevažne prácou pre Pseudocast, ale nájde si čas aj na gitaru, fitness, bicyklovanie, samoštúdium, stolný tenis a blog. Zaujíma sa o filozofiu vedy a morálky, deskriptívnu štatistiku a populárnu vedu. Čítajte viac od join3ra

2 Replies to “Bláznivé udalosti (3) – Doktor nedoktor Brown

  1. heh ked som precital nadpis som myslel, ze to bude o haroldovi shipmanovi, ale toto je lepsie =) sranda, ze ho nezabasli a dali na to, co chcel plebs o_O

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.