Kde si bol?

Po dlhšej odmlke sa vraciam ku blogu. Moja pracovná vyťaženosť a osobný život mi na chvíľku podstrčili poleno pod nohy. Teraz som, už dúfam, späť a budem sa môcť opäť z chuti venovať Pseudocastu a jeho blogu.

Niekto mal liek na rakovinu?

Hulda Regehr Clark bola autorkou mnohých kníh o liečbe rakoviny (ale aj HIV/AIDS). Z jej bibliografie vyberám:

  • The Cure for All Cancers (1993) (Liek na všetky druhy rakoviny)
  • The Cure for All Diseases (1995) (Liek na všetky choroby)
  • The Cure For All Advanced Cancers (1999) (Liek na všetky pokročilé rakoviny)
  • The Prevention of all Cancers (2004) (Prevencia pre všetky druhy rakoviny)
  • The Cure and Prevention of All Cancers (2007) (Liek a prevencia na všetky druhy rakoviny)

Čo je to za liečba?

Clark tvrdila, že všetky choroby sú spôsobené parazitmi. Vymyslela dva prístroje na diagnostiku a liečbu. Prvý sa volal Syncrometer a bol to vlastne jednoduchý galvanometer, ktorý meral odpor pokožky. Clark tvrdila, že na základe zvukov, ktoré tento prístroj vydáva, je schopná identifikovať postihnutý orgán. Potom prišiel na radu Zapper, ktorý mal zabiť parazity, vírusy a baktérie vďaka slabému elektrickému prúdu, ktorý nepoškodzoval ľudské tkanivo. Okrem nepravdepodobného mechanizmu ako by toto celé malo fungovať, neexistovali žiadne štúdie, ktoré by dokazovali účinnosť týchto prístrojov. Existovali iba osobné skúsenosti a odporúčania celebrít.

Clark má žiaľ na svedomí aj osobné ujmy ľudí, ktorých presvedčila o kúpe svojich nástrojov, certifikácii a školeniach na ich používanie. Svojim pacientom sľubovala vyliečenie a odporúčala prestať so štandardným liečením. Jedna rodina tak prišla o 30 tisíc dolárov pri pokuse vyliečiť svoje dieťa. Skutočné škody je však veľmi ťažké odhadnúť – ľudia len veľmi málokedy žalujú alternatívnych liečiteľov a to aj v prípade, že im nepomohli, ako sľubovali. Škody na ľudských životoch neprestali ani po jej smrti na rakovinu.

Počkať, ona umrela na rakovinu?!

Clark umrela na rakovinu v roku 2009. Oficiálna stránka hovorí, že kvôli bolesti rúk sa nemohla vyliečiť a chcela sa vyliečiť iba sama. Pre mňa je to ťažko pochopiteľné, kedže mala troch synov (s ktorých jeden naďalej vedie jej kliniku v Mexiku) a tí ju mohli vyliečiť hlavne počas posledných mesiacov, keď bola na tom veľmi zle a trpela. Celá liečba rakoviny, alebo aj HIV/AIDS totiž trvala iba 3 minúty.

Jej podnikaniu je teda už koniec?

Možno v inom svete by to pochovalo akékoľvek nádeje na ďalší zárobok z predaja jej kníh a prístrojov. V tomto našom však jej syn naďalej predáva prístroje. Jej klinika navyše naďalej funguje aj napriek mnohým právnym problémom a súdom.

Čo táto udalosť ukazuje, je to, že niektorých ľudí nepresvedčí o neefektívnosti liečby ani smrť liečiteľa, ktorý tvrdil, že na danú chorobu má liek a vie ju vyliečiť za 3 minúty. Na youtube je možné nájsť videá jej osobných priateľov, ktorí tvrdia, že videli úmrtný list a neumrela na rakovinu (aj napriek tomu, že toto odporuje oficiálnej stránke, ktorú spravuje jej syn).

Author: join3r

Jeden zo spoluzakladateľov Pseudocastu. Podieľa sa na správe stránky a technickom zabezpečení všetkého okolo Pseudocastu. V profesionálnom živote sa zaoberá cloud a bigdata produktmi, správou *nixových systémov a datacentier. Voľný čas trávi prevažne prácou pre Pseudocast, ale nájde si čas aj na gitaru, fitness, bicyklovanie, samoštúdium, stolný tenis a blog. Zaujíma sa o filozofiu vedy a morálky, deskriptívnu štatistiku a populárnu vedu. Čítajte viac od join3ra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.