Chudnutie – evergreen téma už zopár rokov. Príde mi to tak, ako keby dnes väčšina populácie bedákala, že je tlstá, a preto som sa rozhodol, že sa vám zdôverím s najlepšou diétou na svete. Najlepšou preto, lebo chudnutie nemá jojo efekt, zaručene funguje, skoro vôbec nemusíte športovať, jesť sa smie takmer hocičo a hlavne! sa počas nej môžme napchávať zdanlivo nekonečným množstvom čokolády. Tak ako sa vám to zatiaľ pozdáva?

Otravný pohyb

Ako som už avizoval, s tým športom to také žhavé nebude. Na mnohých weboch o chudnutí autori hučia do národa, že sa musí hýbať „jak zbešnety“, ale pri tejto diéte to vôbec neplatí. Počas čokoládovej diéty pokojne sedíme doma v kresielku, valíme oči na televízor, škrabkáme sa v rozkroku a spokojne odgrgávame. Doprajeme si dostatok spánku, nikde sa zbytočne neplašíme, proste pohoda, klídek, tabáček.
Tí pozornejší z vás si istotne všimli, že som napísal „skoro žiaden šport“ a to je pravda, trošičku sa tomu hnusnému pohybu predsa len musíme povenovať, ale nebojte sa, žiadny 5-fázový tréning, ani maratón dvakrát za deň nehrozí. Úplne bude stačiť, keď zájdete trikrát do týždňa do posilky podvíhať nejaké železo a zo dvakrát týždenne si doprajete nejaké polhodinové kardio a ste za vodou a hurá naspäť do kresielka k Jednoduchej Márii prípadne inej obľúbenej telenovele.

Žeriem, žerieš, žerieme

Pokiaľ sa vám zdá pohybový režim pri čokoládovej diéte tvrdý, teraz vás upokojím. Jesť sa smie takmer hocičo v takmer neobmedzenom množstve! Napríklad takou zeleninou sa môžte napchávať aspoň dvakrát denne, až vám polezie z uší, nosa, očí, alebo iným telesným otvorom podľa osobnej preferencie. Aj v oblasti nápojov máte takmer voľnú ruku. Pokojne si vyberte obľúbenú čistú vodu alebo nesladený čaj, na tom vôbec nezáleží!

Čokoláda

A konečne sa dostávame k základnému kameňu tejto diéty – čokoláde. Ja túto diétu dodržiavam asi 6 týždňov a schudol som solídnych 6-7kg, takže to je nezvratný dôkaz, že chudnutie touto diétou funguje. Takže pomimo toho, čo som už spomenul vyššie, si každý deň doprajem ľubovoľné množstvo čokolády v objeme 1 kocka za obedom. Čokolády sa smie zjesť koľko sa do človeka zmestí (len to musí byť menej ako 15g, to je všetko). Už vás počujem, ako kričíte „Skvelá diéta, báječné výsledky, ČOKOLÁDA!“, a máte pravdu. Takmer bez práce, s minimálnou zmenou stravovacieho režimu a s čokoládou budete chudnúť tempom kilo tuku za týždeň. No nekúp to!

Koniec žartom

Týmto uzavriem teleshoppingovú časť blogu a poviem vám ozajstné tajomstvo za čokoládovou diétou. Vtip je v tom, že to naozaj funguje. Stačí zaradiť taký objem pohybovej aktivity, ako som písal vyššie, nahradiť čo najviac jedla zeleninou a ovocím, nepiť sladké vody a výsledok príde sám. A pokojne si človek môže dať bárs aj čokoládu, slaninu, chipsy alebo fastfood.

Výrobné tajomstvo

A ako presne to funguje? Príde mi až neuveriteľné, aké množstvo diét (niektoré, ktoré som našiel, sú teda extrémne stupídne, napríklad „infikujte sa pásomnicou“ a podobné) sú tady tudy všude kolem a len málokde je spomenutý úplný základ, ten najjednoduchší fakt – zákon zachovania energie :

Zákon zachovania energie vo fyzike hovorí, že v izolovanej fyzikálnej sústave je celková energia nemenná, čiže nie je funkciou času. Inými slovami energia nevzniká a nezaniká, ale sa len premieňa z jednej formy energie na druhú formu energie či na iné formy energií.

Pre chudnutie to zjednodušene znamená to, že keď prijmeme za istý časový úsek viac energie, ako spálime, tak priberieme. Keď naopak budeme mať príjem menší, ako výdaj, schudneme. To je všetko. Nič viac, nič menej. Vhodou úpravou stravy znižujeme príjem energie, športovaním zase zvyšujeme výdaj. Všimol som si, že mnoho ľudí tomuto jednoduchému faktu neverí. Osobne sa domnievam, že je to po prvé príliš nudné (nebude sa komu sťažovať v kuchynke, že priberám aj zo vzduchu) a po druhé to smrdí nutnosťou nejakej aktivity – menovite si aspoň rádovo spočítať, koľko toho zožeriem a koľko spálim. Viacero ľudí, čo poznám, si toto vôbec spočítať nechce a potom sa čudujú, ako je možné, že nechudnú – a pritom sa napchávajú sladkosťami a autom chodia aj vyniesť smeti.
Takže ako to vidíte – Jožko, Marienka, Peťko, Zuzka? Aj ty Vladko! Ideme na čokoládovú diétu? Nie od zajtra, ale už od dnes?

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

One Reply to “Chudnutie – Čokoládová diéta”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.