Teraz vám idem zvestovať veľkú novinu – zima síce je zimička, ale už sa skončila a ide jar. Je to pozoruhodné ročné obdobie, o ktorom veľa ľudí hovorí, že už nie je – že už sa len strieda leto a zima, všetko kvôli tomu globálnemu otepľovaniu, ktoré samozrejme neexistuje, pretože v USA bola toho roku veľká zima. A za klímu aj tak môžu američania, jadrové elektrárne, chemtrails a vakcíny. Ale klíma sa aj tak nemení, to len Ilumináti nás chcú držať v strachu.

Takže je to tu, všade rašia zelené lístočky, kde-tu aj kvietky vidno. Mnohí z nás naivne prešli na tenšie bundičky len preto, aby ráno a večer mrzli (na obed je samozrejme horúco ako v tanku), ale už som videl aj otužilcov v kraťasoch a tričkách.

Čo máme na jari radi

Mužská časť čitateľov sa začína pochechtávať, dávať si navzájom buchnáty do chrbta a veľavravné lakťovky pod rebrá – áno, ako som už naznačil, populácia sa v porovnaní so zimou menej zaodieva. Mnohé ženy sa dozaista tiež tešia a popod fúz sa nonšalantne chichúňajú tým spôsobom, ktorý by sa dal popísať nasledovne : predstavte si, že sa chcete naraz nadýchnuť, VEĽMI hltavo si odhryznúť z masívnej čokoládovej torty a zároveň nahlas zakričať “HAM!”. Keďže som známy odborník na ženské (ostatne akékoľvek, som vychýrený znalec na všetko) maniere, môj popis je určite presný.
Spomedzi ďalších výhod mi nedá nespomenúť, že sa začínajú na uliciach nesmelo, ako pred časom prvé snežienky, objavovať letné terasy našich obľúbených pohostinstiev. Áno, už sa nebude treba za pekným počasím kdesi krvopotne trmácať, ale bude sa dať slniečka užívať aj pri pivíčku. Alebo naopak.

Čo nám na jari vadí

Viem si predstaviť, že mnoho občanov je nešťastných, pretože nebola riadna zima a preto sa nemohli ísť efektívne pokúšať o zlomeniny končatín, fraktúry lebky a vykĺbené rôzne ohybné časti tela na lyžiarsky či sánkarský svah. Avšak s týmito existenciami sa ani nepokúsim predstierať súcit, lebo zimné športy sú o ničom. A vôbec, celú zimu by mali zakázať a teploty by nemali klesať pod 10 stupňov nad nulou.
Jednou z ďalších featuriek jari je obdobie radosti, pokoja, lásky a všespoločenskej súdržnosti za účelom nenávidenia daní. Za posledných pár rokov náš milý štát chronicky zistil, že ma olúpil o menej peňazí než o koľko chcel a musel som doplácať. Tento rok je moja situácia iná kvôli sťahovaniu, ale na moje obrovské šťastie mi daňové priznanie vyplnila moja najdrahšia, takže som to prežil len s malým zábleskom mrztosti, pretože som musel ísť na finančný úrad, ale aj to sa mi zdarne podarilo.
Už v úvode som spomenul, že začínajú kvitnúť kvietky. Tie mám vo všeobecnosti veľmi rád, ale je jedna skupina kvietkov a burín, pre ktorú mám vo svojom osobnom rozdelení pekla špeciálne miesto – hovorím o tom svinstve, z ktorého môj imunitný systém vylučuje exkrementy kockatého tvaru a v rámci paniky mi spríjemňuje asi 3 mesiace ročne svrbacimi očami, v nose mám pocit, že dostal DNA implantáciu z Niagarských vodopádov a kýcham ako…keď niekto veľa kýcha.
A začne sa všade hemlesiť hnusný hmyz. Komáre, muchy, a čo je najhoršie, bodavé svinstvo, ktoré mi chce ublížiť a to menovite osy. Tento sparchantelý pruhovaný hnisajúci vred na tele živočíšnej ríše by trebalo s odporom vyrezať a za odriekania najmocnejších zaklínadiel zakopať hlboko do zeme a tú potom vybombardovať dynamitom. A potom posypať hrubou vrstvou hydroxidu drasalného. A zaliať betónom.

Záver

Jar je v pohode, pretože značí koniec zimy a zimu čo? Neznášame. A označuje začiatok leta a leto čo? Ľúbime. Preto je jar dobrá. Škoda len tej lietajúcej hávede a alergie, ale nemôžme mať zas všetko.

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

5 Replies to “Ide jar

      1. nepredpokladam ze by to pomohlo… kedze neovlada slovencinu tak mi slovenske danove priznanie asi nevyplni 🙂

        navyse nevie ze ju volam moja stara 🙂 kedze si to dovolim len za jej chrbtom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.