Kuchynská soľ je dnes všade. Nájdeme ju skoro v každej potravine, kde ju pridávajú nadnárodné korporácie s požehnaním vlád. Všetky protesty sú zarazené v zárodku a v televízii sa o nich nikdy nič nedozviete. Naša stránka vám prináša revolučné, pravdivé a necenzurované informácie o tejto látke, ktorú si tak dôverčivo sypeme na hranolky!

Ale nám nemusíte veriť, preto sme si dnes do redakcie prizvali MUDr. Albrechtu Jonápotovú, s ktorou sme sa pozhovárali.

Osiris : Dobrý deň pani doktorka!
MUDR. Jonápotová : Dobrý deň, Šťastné a Veselé vinšujem!

Osiris : Áno, ďakujeme za pekný vinš. Ale chceli sme sa rozprávať o kuchynskej soli. Čo to je pani doktorka?
MUDR. Jonápotová : Kuchynská soľ je v podstate len neškodný názov, ktorý si vlády vymysleli pre ovčanov, pretože evokuje v nás predstavy maminej kuchyne, keď sme sa na prípecku napchávali tvarohovými koláčmi s posýpkou, otec v rohu čítal noviny, mama s piesňou na perách vyklepávala rezne a robila zemiakový šalát. Soľ by sme mali ale volať, tak ako sa patrí – chlorid sodný!

Osiris : Preboha pani doktorka! Naozaj sa soľ takto volá? Znie to ako chemikália!
MUDR. Jonápotová : A veruže to chemikália je, pán redaktor, a nie hocijaká! Tak napríklad, vedeli ste, že sa skladá z dvoch atómov – jedného sodíka a jedného chlóru?

Osiris : Priznám sa Vám, že ste ma nachytali na hruškách. To sa mi ani v najhoršej nočnej more neprisnilo. Počul som, že chlór našiel svoje využitie aj ako bojový plyn.
MUDR. Jonápotová : Výborne pán redaktor, vidím, že ste sa na interview svedomito pripravili. Pre čitateľov doplním, že chlór je zelenožltý plyn, ktorý už na prvý pohľad nevyzerá zvlášť liečivo. Pri styku so sliznicou alebo očami reaguje s vlhkosťou, ktorá sa tam nachádza a tvorí kyselinu chlorovodíkovú, ktorá ma leptavé účinky.

Osiris : Otrasné. A čo druhá zložka soli, sodík?
MUDR. Jonápotová : Sodík je mäkký, strieborný alkalický kov. Vo voľnej prírode ho čistý nenájdeme, a viete prečo?

Osiris : Neviem, už ma toľko nenapínajte!
MUDR. Jonápotová : Pretože rýchlo reaguje s inými látkami a napríklad keby ste hodili kilo sodíka do vody, reakcia by bola taká prudká, až by sodík začal horieť!

Osiris : (Lapá po dychu)
MUDR. Jonápotová : Takže si to zhrňme. Zoberieme jednu molekulu chlóru, ktorý je smrteľne jedovatý, pridáme ďalšiu molekulu látky, ktorá vo vode horí a vyjde nám chlorid sodný, chemikália, ktorú mocní v našej krajine neváhajú nazvať kuchynskou soľou.

Osiris : To znie naozaj desivo. Viete našim čitateľom priblížiť účinky tejto smrtiacej látky?
MUDR. Jonápotová : Ochotne. Tak napríklad ak posypete chloridom sodným pole, nič tam už neporastie. Keď si ho nasypete na otvorenú ranu, bude vás to veľmi štípať. Existujú štúdie, ktoré naznačujú nepriaznivý vplyv nadmerného príjmu chloridu sodného na krvný tlak. Pri požití väčšieho množstva môže dôjsť aj k dehydratácii. Napríklad ak ním posypete slimáka, veľmi rýchlo príde k jeho usmrteniu. Ale nerobte to, slimáky sú tiež živé tvory! Ako zaujímavosť ešte dodám, že táto chemikália je anorganická, teda ju nemôžte vypestovať na biofarme.

Osiris : No toto! Je neuveriteľné, aké svinstvo sú nám ochotné korporácie podsúvať s vidinou zisku!
MUDR. Jonápotová : Súhlasím. A ešte si, pán redaktor, predstavte, že chlorid sodný Vám nezhnije ani keď ho necháte von hoci aj rok. Nadôvažok ešte môže zabrániť prirodzenému hnilobnému procesu aj v iných potravinách a môže sa použiť aj ako konzervant. V niektorých krajinách do zašlo dokonca tak ďaleko, že do soli nakladajú mäso a to im potom vydrží nepokazené aj celé mesiace, a to aj napriek tomu, že vieme, že dobrá biopotravina zhnije dobre že nie v priebehu hodín! Tak sa predsa pozná kvalitné, prírodné jedlo nabité živinami. A ďalej sa môžeme hocikde na internete dočítať, že smrteľná dávka pre krysu je už 3g na 1kg hmotnosti, a títo nešťastníci to mäso nakladajú do mnohých kilogramov soli!

Osiris : Dobre ich oblbli.
MUDR. Jonápotová : No počkajte, ale to sa netýka len cudzincov. Už ste niekedy jedli slaninu pán redaktor?

Osiris : Máte pravdu, tristo hrmených, bodaj by vedúcim tých korporácií ďas kosou pupok šmirgľoval!
MUDR. Jonápotová : Tak to vidíte. No a napriek tomu všetkému príde nejaký politik do telky a začne nám vykladať, že soľ je neškodná. Alebo Big Salt Lobby zaplatí nejakého posla smrti v bielom plášti aby ovčanom nabulíkal, že soľ môžeme jesť úplne v pohode. Stavila by som sa, že by sa neozvali ani proti soli v strave maličkých detičiek. Sama to vidím, keď mi príde do ordinácie uplakaná mamička, že malému Nehoslavkovi nechutí papa, je umrnčaný a budí sa zo spánku. Hneď viem koľká bije, že malý jedol soľ. A samozrejmosťou je aj to, že bol zaočkovaný a takú záťaž predsa malý organizmus nemôže vydržať.

Osiris : A vieme nejak detoxikovať organizmus od soli?
MUDR. Jonápotová : Som rada, že ste sa na to opýtali pán redaktor. V spolupráci so špičkovými vedcami v oblasti naturopatie som vyvinula produkt Desalinátor 9000®©™, ktorý je vyrobený čisto z prírodných látok a výťažkov rastlín, ktoré môžeme nájsť len v Amazonskom pralese. Indiáni ich už stáročia používajú proti hocijakým nešvárom. Desalinátor 9000®©™ neobsahuje žiadne chemikálie, nemá žiadne vedľajšie účinky a dobre ho znášajú aj kojenci.

Osiris : To znie super, a čo vlastne Desalinátor 9000®©™ obsahuje?
MUDR. Jonápotová : Prepáčte pán redaktor, ale to Vám nesmiem prezradiť, je to súčasťou obchodného tajomstva. Určite Vám je jasné, že Big Pharma čaká len na to, aby sa nášho vynálezu mohla zmocniť a nás zadupať do zeme.

Osiris : Pravdaže. Smiem si dať jednu dávku?
MUDR. Jonápotová : Nech sa páči.

Osiris : (Hlt)
MUDR. Jonápotová : Vidím na Vás, že sa už cítite oveľa lepšie!

Osiris : Áno, je to tak. Úľava je okamžitá. Zdá sa mi, že energia mi prúdi v tele oveľa lepšie.
MUDR. Jonápotová : To je úplne normálne. Ak budete Desalinátor 9000®©™ užívať pravidelne každý deň, budete oveľa menej unavený, budete mať lepší spánok a celkovo sa Vám zlepší kvalita života.

Osiris : Môžem si to u Vás hneď kúpiť?
MUDR. Jonápotová : Isteže. Takže to bude Desalinátor 9000®©™ na 4 týždne, 169,99€ poprosím…

Osiris : Nech sa páči a ďakujem Vám za rozhovor!
MUDR. Jonápotová : Bolo mi potešením a nezabudnite si kúpiť Desalinátor 9000®©™!

Osiris a MUDR. Jonápotová spievajú spolu : ♪Desalinátor 9000®©™ je zdravý, kto ho je, nikdy nebude chromý!♫♪ Desalinátor 9000®©™ užívajú všetci cool šraci a vpoho babenky!♪♫♪ Desalinátor 9000®©™♪♫!

Pozn. redakcie : MUDr. Albrechta Jonápotová rozhovor autorizovala a v prepise nič nezmenila.

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

4 Replies to “Kuchynská soľ

  1. Toto isté robia aj protivníci očkovania. Rozoberú jednotlivé chemické zlúčeniny ako NaCl na prvky a pozerajú sa na negatívne účinky prvkov a nie na zlúčeniny.

  2. Uz som vyslopal 8 flias desalinatoru, naraz, ved ked zdrave, treba vela, 170 ecka za flasku..zadarmo 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.