Volám sa Aladár Pumpa, syn Dezidera Pumpy a Agáty Pumpovej, rod. Bastigruliovej. Narodil som sa v daždivý jarný podvečer v utorok 19.5.1750 v malebnej vieske Ňagov. Zahynul som vo veku nedožitých 34 rokov pri lesnom nešťastí, keď sa Feri potúžil mnohými hltmi domácej pálenky pri zvážaní dreva. Vratkou nohou stúpil na neopatrnú vevericu, krpec mu utiekol i mňa privalil uvolnivší sa kmeň stromu o bralo. Teraz vám chcem rozpovedať svoj príbeh rukou osiriska.

Pochádzal som spomedzi štyroch súrodencov. Najstarší Koriolán sa vyučil za tkáča. Majster Bratislav ho pribral do učenia do neďalekej obce Oľka. Povráva sa, že sa nešťastne zaľúbil do richtárovej dcéry i zobral si život, pretože jej srdce už patrilo miestnemu poloinvalidovi, synovi bohatého statkára. Sestrička Mileva ako desaťročná padla do studne. Potom som bol ja nuž a najmladšia sestra Fidélia sa vydala až k Levoči. Odvtedy sme od nej nepočuli, pretože konská pošta sa bojí do nášho chotára z obáv pred zbojníkmi, ktorých tu je neúrekom.

Možno sa čudujete, ako je možné, že sa k vám privrávam zo záhrobia. Nuž vedzte, že my, duchovia, sa vieme zmocniť ruky smrteľníka a ňou napísať svoj príbeh či odkaz. Neviem či ste počuli, ale týmto darom je okrem osiriska obdarená aj istá Catherine Kennedy až hen z diaľnej Ameriky. Povráva sa, že skrz jej ruku poslal odkaz napríklad už 10 rokov mŕtvy kamarát jej manžela. Sprvoti mali akési komunikačné problémy, ale neskôr sa s Ivom (ten mŕtvy kamarát) dohodli, že keď naňho príde vykecávacia nálada, presunie kalap z jednej strany šatníka na druhú. Vtedy Catherine rýchlo drapsne pero, sadne si za stôl s viacerými A4-kami pred sebou i vyčkáva, až sa Ivo zmocní jej ruky. Zaujímavosťou je, že Ivo komunikuje zásadne po taliansky. Zvyšok už nechám rozpovedať osiriska. Prv než sa rozlúčim ale nechám zopár odkazov pre smrteľníkov :

  • Nikdy, za žiadnych okolností, neužívajte tablety na spanie a laxatíva zároveň
  • Krava preskočila cez Mesiac a naháňa ju lyžica (toto je v skutočnosti proroctvo, ale rozlúsknuté bude, až sa stane udalosť, ktorú predpovedá. Potom sa to bude dať dopasovať, uvidíte)
  • Ľudia sa naučia telepaticky ovládať dážďovky
  • Mužné fúzy (presne také, aké ma jOin3r) budú mimoriadna žiadaná devíza. Investujte do spoločností zameriavajúcich sa na podporu rastu ochlpenia tvárovej časti

A teraz vážne

No vážne, neviem, či môžeme byť vážni. Nejaká osoba si myslí, že jej ruku vedie mŕtva osoba. Je o svojich schopnostiach presvedčená natoľko, že chodí po svete a necháva takto skrz svoju rúčku komunikovať mŕtvych s pozostalými. Údajne cítila, že má nadprirodzené schopnosti už od útleho veku, ale vtedy im ešte nerozumela.
Nuž, v podstate sa dá ľahko overiť, či sú schopnosti ozajstné. Ale, ako už asi tušíte, bude to mať maličký háčik. Duch ju totižto zaprisahal, aby nevyzradila žiadne detaily z jeho života, ktoré jej povedal.
V zásade veľmi nepochybujem, že jej úmysly sú asi poctivé, nazdávam sa, že naozaj verí tomu, že má nejaké superschopnosti. Ale s pravdepodobnosťou limitne sa blížiacou k 1 môžeme povedať, že reálne sa žiadni duchovia jej ruky nezmocňujú, a…AHOJTE! Toto je opäť Aladár. Napadla ma ešte jedna vec.

Biznis model

Detiská, a čo takto založiť akciovku Duch®™. Budeme predávať telá médií pozostalým, ktorí budú môcť takouto formou dopriať zosnulým tú poslednú cestu do Karibiku, ktorú už nestihli. Alebo na Bora-Bora, Maledivy, Maurícius alebo hocijakú inú podobnú destináciu. Myslím, že keď sa už kupujú riadne pohreby pre škrečky, aj toto by našlo svoju klientelu. Takže ak chcete svojmu zosnulému zaplatiť cestu na Grenadu (a určite nie ste škrobi, takže to bude All-Inclusive v 5* hoteli), médium osirisko by sa možno podujal. Ale takisto ak vás dedko nahneval, pretože vás vyškrtol z dedičstva kvôli nejakej volovine, môžete sa mu revanšovať zakúpením mesačného rúbania v uránových baniach. V tomto prípade neváhajte kontaktovať médium Martira. Ozaj, a keď pôjdete okolo Ňagova, naše rodinné zlato som zakopal pri…DO KELU! Tento Aladár ma už hnevá. Koniec blogu, určite by chcel zase tárať o tej príhode s hrabľami, sukovitou doskou v stodole a nedeľným makovým koláčom.

Zdroj : Watch eerie moment ‚ghost‘ takes hold of woman’s hand and writes letter

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

3 Replies to “List zo záhrobia

  1. Ze akoze nahodou si ho prerusil ked chcel kecat o zlate hej? 🙂 urcite si chces nechat tuto informaciu pre seba a tvarit sa ze akoze nahodou sa spojenie prerusilo 😛

    1. lutujem, ale musel som aladarovi slubit, ze ziadne dalsie informacie z nasho rozhovoru nemozem povedat dalsim osobam. a o tom zlate mi samozrejme nic nepovedal.

      PS : Kupim ryl a krompac, nepredava niekto?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.