Pseudocast #141 – Fair trade, rozhovor s mŕtvolou, filter na vodu eSpring

Picture credit : Ainali

Dnes nazrieme za oponu Fair trade mechanizmu, povieme si o rozhovore s mŕtvolou, ktorá ešte v skutočnosti žila a či má zmysel kupovať si drahé filtre na vodu do domácnosti.

Témy :

  1. Fair trade
  2. Rozhovor s mŕtvolou, ktorá ešte žila
  3. Filter na vodu eSpring
  4. Fakt a fikcia

Leave a Reply

6 Comments on "Pseudocast #141 – Fair trade, rozhovor s mŕtvolou, filter na vodu eSpring"

Notify of
avatar
Slanina

Asi hlavny problem tej novej studie, z toho co bolo povedane v podcaste, je ten, ze sa zameriavala len na mzdy. Lenze ferova mzda je len jeden z viacerych principov fair trade. Dalsie veci, ktore sa mozu odrazit aj na vyske mzdy, su napriklad maximalny povoleny pracovny cas, socialne a zdravotne poistenie, pracovne podmienky v sulade s ILO standardmi, skolenia, atd, vid: http://www.wfto.com/index.php?Itemid=14&id=2&option=com_content&task=view

Jozko Mrkvicka

otazne je ci sa to da nejako merat… ja mam napr tiez 8 hodinovy pracovny cas a niesom v praci 8 hodin… aj ked v tychto krajinach a aj na SK to tak niekde je ze dostanes 300 EUR na ucet a 50 musis vratit sefovi…

Stalker

Hm, čiže keď si s tým umelým sladidlom osladím kávu, tak vlastne budem piť insekticíd s pesticídom 🙂

Inak k tomu pitiu väčšieho množstva vody a poškodeniu obličiek: nie je to práve taký novodobý mýtus?

join3r

Ďakujem za tému 😀
Uvidíme, možno to bude mýtus.

Peter BMW Čoko
celkom sranda tento podcast 😀 aj ked o tej vode to bolo dost amaterske, ale sranda to bola.. espring je top filter co sa tyka kvality vody, technologii, patentov ale aj diazjnu a pohodlia.. je to prietokovy filter kde mas cistu vodu priamo z kohutika.. to ze v pitnej vode su vseliake svinstva je jasne kazdemu normalnemu cloveku. a ze voda splna nejaku statnu normu?.. na to fakt nemienim vsadit svoje zdravie. pri dnesnom chemickom svete. chapem zmysel tohto podcastu, ale mohli ste si to aj troska viac nastudovat predtym a nemuselo tam byt tolko nejasnosti a zosmiesnovania. tak len… Read more »
join3r

Myslím, že naštudované to mal dobre. Ak však máš nejaké zdroje ku svojim tvrdeniam radi sa ku tejto téme vrátime.

PS: Linka z tvojho komentu bola odstránená, keďže mi to pripadalo ako reklama vzhľadom na veľmi podobný obsah ďalšieho komentu v tvojej histórii.

wpDiscuz