Pseudocast #148 – Facebook experiment, Curiosity, Steven Novella

Picture credit : NASA/JPL-Caltech/MSSS

Dnešný diel otvoríme otázkou, či bol experiment, ktorý nedávno previedol Facebook etický alebo nie, nasledovať bude rubrika Uhádni osobnosť, oslávime prvý rok Curiosity na Marse a trošku si zosumarizujeme, čo všetko už tento rover dokázal. Predposledná téma bude o tom, ako Edward Tobinick žaluje Stevena Novellu za to, že si dovolil poukázať na to, že je šarlatán a podcast ako zvyčajne uzavrieme rubrikou Fakt a fikcia.

6 thoughts on “Pseudocast #148 – Facebook experiment, Curiosity, Steven Novella”

  1. nemas pravdu. dajme tomu, ze default sanca na rakovinu je 1% (teda 100 zo 10.000), pre zjednodusenie. 5%-tne zvysenie je 1.05% (teda 105 z 10.000). aby sme sa dostali na 5% (500/10.000), sanca by musela stupnut o 500%.

   (aj ked uz si nepamatam presne co martir rozpraval, takze grain of salt plz. ked povedal, ze ta sanca sa dvihne na 5%, tak beriem spat =) )

   1. ok som to nepochiopil ze je to ta pravdepodobnost a z tej je to tych 5% ….lebo potom je to fakt ze nic…som myslel ze je to aritmeticky teda namiesto 1% 6%…..

   2. no moze byt…pisem, ze si velmi nepamatam ako presne to formuloval…ale zijem v tom, ze to bolo „o 5%“. sak hlavne ze sebe rozumime ne? =)

Pridaj komentár