Pseudocast #155 – Lak na nechty, polyfázický spánok, pokles násilia v dejinách

Picture credit : Albert Joseph Moore, via Wikimedia Commons

V dnešnej časti sa budeme zhovárať o fenoméne, ktorý nedávno zaplavil sociálne média – lak na nechty proti znásilneniu. Ďalej sa pozrieme na polyfázický spánok a či nám prináša nejaké výhody a na konci nám skeptik Hoki porozpráva o poklese násilia naprieč históriou.

Leave a Reply

3 Comments on "Pseudocast #155 – Lak na nechty, polyfázický spánok, pokles násilia v dejinách"

Notify of
avatar
Karol Bohm-Klein
Chalani, dlhodobo sa teším, že rastie audio kvalita Vášho podcastu, no tentokrát ste tomu dali veru na frak 🙂 Samozrejme mám na mysli audio stopu Vášho hosťa. Prvýkrát sa mi stalo, že som nedopočúval Pseudocast – viem, že obsah by mal zvíťaziť nad formou, ale tú /ne/kvalitu som tentokrát nezvládol… A pozerám, že hosť rozprával 34 minút! Fakt som sa snažil, ale miestami to bolo za hranicou zrozumiteľnelosti (plus tie vŕzgania a buchoty). A jedna poznámka aj k obsahu, sám hosť povedal, že je dobré preštudovať si aj kritické názory, ale zároveň potvrdil, že k téme si nepozrel žiadnu štúdiu… Read more »
join3r
To je klasický problém s hosťami. Mikrofón a veci ktoré nevieme kontrolovať. Nie je náhoda, že hosť mal poslednú tému ale aj napriek tomu som rozmýšľal, či to celé nevystrihnem. V budúcnosti už budem na takéto veci prísnejší, sám som mal problém to dopočúvať kvôli kvalite nahrávky 🙂 Myslím, že za zrušením noviniek a správičiek som ja. Zdalo sa mi, že to nemalo veľkú pridanú hodnotu a veľmi často (ako u noviniek býva) sa správička skončila s tým, že „no uvidíme ako to dopadne“ a potom sme sa ku tomu už nevrátili. Podcast robíme pre poslucháčov, takže ak sa by… Read more »
osirisko

moje temy hrozne casto vychadzaju zo sprav, co mi pristanu vo feede. nieco ma zaujme, pozriem si o tom viac veci a porozpravam, takze moje temy su velakrat v podstate obsirnejsie spravy

wpDiscuz