V dnešnej časti sa budeme zhovárať o fenoméne, ktorý nedávno zaplavil sociálne média – lak na nechty proti znásilneniu. Ďalej sa pozrieme na polyfázický spánok a či nám prináša nejaké výhody a na konci nám skeptik Hoki porozpráva o poklese násilia naprieč históriou.

3 Replies to “Pseudocast #155 – Lak na nechty, polyfázický spánok, pokles násilia v dejinách

 1. Chalani, dlhodobo sa teším, že rastie audio kvalita Vášho podcastu, no tentokrát ste tomu dali veru na frak 🙂 Samozrejme mám na mysli audio stopu Vášho hosťa. Prvýkrát sa mi stalo, že som nedopočúval Pseudocast – viem, že obsah by mal zvíťaziť nad formou, ale tú /ne/kvalitu som tentokrát nezvládol… A pozerám, že hosť rozprával 34 minút! Fakt som sa snažil, ale miestami to bolo za hranicou zrozumiteľnelosti (plus tie vŕzgania a buchoty).

  A jedna poznámka aj k obsahu, sám hosť povedal, že je dobré preštudovať si aj kritické názory, ale zároveň potvrdil, že k téme si nepozrel žiadnu štúdiu či nejaký vedecký článok (okrem samotnej knihy).

  P.S. Novinky / správičky už nebudú v budúcnosti…?

  1. To je klasický problém s hosťami. Mikrofón a veci ktoré nevieme kontrolovať.
   Nie je náhoda, že hosť mal poslednú tému ale aj napriek tomu som rozmýšľal, či to celé nevystrihnem. V budúcnosti už budem na takéto veci prísnejší, sám som mal problém to dopočúvať kvôli kvalite nahrávky 🙂

   Myslím, že za zrušením noviniek a správičiek som ja. Zdalo sa mi, že to nemalo veľkú pridanú hodnotu a veľmi často (ako u noviniek býva) sa správička skončila s tým, že „no uvidíme ako to dopadne“ a potom sme sa ku tomu už nevrátili. Podcast robíme pre poslucháčov, takže ak sa by bol veľký záujem, tak to možno v budúcnosti opäť zaradíme, aj keď mne sa osobne momentálny formát páči viac (aj keď mi je tŕňom v oku fakt a fikcia:D).

  2. moje temy hrozne casto vychadzaju zo sprav, co mi pristanu vo feede. nieco ma zaujme, pozriem si o tom viac veci a porozpravam, takze moje temy su velakrat v podstate obsirnejsie spravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.