Pseudocast #261 – Slobodná vôľa, podvod s tukom

By Enoch Lai at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4684093

Dnes sa znovu trošku pohádame o slobodnej vôli a možno aj pobijeme. Hneď potom si porozprávame o tom, že odporúčania diéty v USA boli ovlyvnené podvodnou štúdiou o škodlivosti tukov.

Leave a Reply

4 Comments on "Pseudocast #261 – Slobodná vôľa, podvod s tukom"

Notify of
avatar
walkerock
Nazdar chalani, okrem iného, použili ste tam ZLÚ ANALÓGIU: – odkedy je človek vysoký || od kedy je človek slobodný – nejestvuje človek vysoký, ale iba porovnanie – vyšší, alebo nižší a ak, tak potom: – nejestvuje človek slobodný, ale slobodnejší viac, alebo menej Lenže to nie je platná analógia, lebo v prípade slobodnej vôle nie je možné také porovnávanie a stupňovanie. Buď človek má slobodnú vôľu, alebo nemá. Nie je žiadna väčšia a menšia slobodná vôľa. Za ďalšie: v žiadnom bode v evolúcii slobodná vôľa nenastala, nebola ani od „počiatku“ ani nikdy nebude! (dupnutie nohou) AKÁ BY BOLA PODMIENKA… Read more »
join3r

Existuje mozog? Je mozog presne špecifikovaný, že koľko neurónov potrebuje aby to už bol mozog a kde to ešte mozog nie je?
Podľa mňa mozog existuje a to, že nevieme presne vyhradiť, kde už niečo nazývame mozgom a kde len neurónov nie je problémom pre to, že existuje 😀
PS: Podľa mňa existuje aj „vysoký človek“.

walkerock
Ahoj join3r Mozog existuje, aj človek. Ale jednalo sa o prívlastok a nie podstatné meno. Prívlastok „vysoký“. VYSOKÝ človek, alebo VEĽKÝ mozog. Dávaš do jednej kategórie prívlastok „vysoký“ a podstatné meno „mozog“. Ale ak máme byť presní, ani mozog neexistuje, alebo ani človek. Mozog je štruktúra vo vývoji. Odkedy to bol mozog? Sotva nájdeme mozog u aminokyselín, a baktérií. U mnohobunkovcov môžeme pozorovať akúsi nervovú os v tele, tak to bolo v dávnej minulosti. Neskôr sa táto nervová sieť na jednom konci začala akosi duriť a boptnať, až z toho vznikol postupne útvar, ktorý má konvenčné pomenovanie mozog, stojace a… Read more »
Random

Viac takýchto diskusií.

wpDiscuz