V tomto podcaste si povieme o nepravdivej časti správ, ktoré informovali o tom, prečo USA nezakázali na svoje územie vstup občanom z bohatších moslimských krajín. Ďalej si povieme o novej nádejnej technológii v oblasti antibiotík a skúsime zodpovedať na otázku, či sa máme nalievať destilovanou vodou alebo radšej nie.

3 Replies to “Pseudocast #280 – Fake news, nové antibiotiká, destilovaná voda

 1. A naozaj (seriózne) média hovorili, že Trump zo zoznamu naschvál vynechal moslimské krajiny, s ktorými má business? Samozrejme nečítal som všetky správy, ale môj dojem bol skôr, že poukázali na túto koreláciu ako by priamo naznačovali zámer. Resp. poukázali, že niekto iný (soc. siete) naznačuje zámer. Aspoň tak som to vnímal ja vo svojej bublinke.

  Inak nie je to ani celkom tak ako jOin3r povedal: že Obamova administratíva považovala ľudí z tých krajín za zvýšené nebezpečenstvo. Ľudia, ktorí tie krajiny navštívili ho predstavovali (resp. ak mali normálne bezvízový vstup do USA, tak napriek tomu museli mať víza). Ale to by bolo už hádanie sa o slovíčka 😉 Viac okrem linku v zdrojoch napr. https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2017/02/07/trumps-claim-that-obama-first-identified-the-seven-countries-in-his-travel-ban/

  Na záver obligátne: FAKE NEWS, so sad! 😉

  1. Vyberám iba pár. Všetky minimálne hovoria o tom, že nie je jasné, či jeho business záujmy spôsobili, že niektoré krajiny neboli zabanované (ako snopes) a niektoré idú ešte ďalej.
   Normálne médiá samozrejme nebudú priamo hovoriť o zámere, keďže to nie je možné dokázať, mne ale aj tak príde, že viaceré minimálne naznačujú, že niektoré krajiny z listu chýbajú, lebo v nich má finančné záujmy. Pritom zoznam krajín bol spravený dávno predtým ako bol v administrácii, teda by sme sa museli pýtať, prečo ich nepridal do zoznamu Obama, keď tam nemal osobné finančné záujmy.

   http://www.snopes.com/trumps-muslim-ban-exclude-countries-businesses/
   https://www.washingtonpost.com/politics/countries-where-trump-does-business-are-not-hit-by-new-travel-restrictions/2017/01/28/dd40535a-e56b-11e6-a453-19ec4b3d09ba_story.html?utm_term=.633f19213aac
   http://www.forbes.com/sites/datadesign/2017/02/01/mapping-president-trumps-travel-ban-vs-his-business-interests-in-muslim-countries/#6a4172a72fb0
   https://www.nytimes.com/2017/01/29/opinion/who-hasnt-trump-banned-people-from-places-where-hes-made-money.html?_r=0

  2. A ešte addendum:
   Gratulujem ku tvojej nominácii na Emmy. (fake news)
   Ak vyhráš tak to už bude druhá v poradí! (alternative fact)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.