V tomto podcaste si povieme o novom druhu procesoru, ktorý by mal byť špeciálne nápomocný pre neurónové siete. Trochu sa porozprávame aj o súčasnom trende ťažiť kryptomeny všade, kde to je len trochu možné – či už v prehliadači alebo v hacknutom datacentre. Na záver si povieme naše dojmy z filmu Black Panther.


Pseudocast 336 na YouTube

TémyZdroje
00:00 Intro
08:39 Nový procesor pre neurónové siete
17:20 Legitímne aj nelegitímne ťaženie kryptomien
37:27 Black Panther
46:19 Zbrane v domácnosti
50:28 Outro

4 Replies to “Pseudocast #336 – Neurónové siete, ťaženie kryptomien, Black Panther

  1. Ten moment ked počúvaš tento podcast cez to „Google dačo má“. Chalani volá sa to Google Home a je to super! 🙂
    Samozrejme, že má zmysel mať offline čip optimalizovaný na AI v mobile. Práve pretože, je kopec využití kedy je energicky a časovo oveľa efektívnejšie použiť dedikovaný AI čipset, ku dnešnemu dnu je to napríklad Visual Pixel Core, ktoré Google používa vo svojích mobiloch na dva. AI získava viac informácii vdaka čomu má Pixel aj po roku jeden z najlepších fotákov na trhu. Bez dedikovaného čipu by ste pri fotení museli zakaždým postať súbor zhruba 50mb cez net niekam na Serveri pri každej fotke…
    V reálnom čase ho potom využíva kamera pri točení ktorá kde AI na zaklade predchádzajuceho pochybu predvída ako sa telefon, zatrasie pri ďalšom otrase a dopredu stabilizuje daným smerom. (narozdiel od klasickeho OIS ktoré koriguje obraz až po otrase) Viac o tom tu: https://www.digimanie.cz/stabilizace-v-google-pixel-2-xl-tolik-vypoctu-ze-si-ai-video-spise-vymysli/7130

    1. Visual Pixel Core sa nepoužíva pri fotkách. Napriek tomu sa nedá oponovať, že Pixel2 má jednoznačne najlepší foťák v mobile.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.