Piata časť nášho pravidelného podcastu. Posledný októbrový, aj o pupkových brmbolcoch.

Témy :

 1. Million dollar challenge (James Randi)
 2. Mayský kalendár a koniec sveta
 3. Steve Jobs umrel
 4. Ig Nobelove ceny (2002 – Karl Kruszelnicki – Interdisciplinárny výskum)
 5. Miniseriál Fakt a fikcia
 6. Solar orbiter
 7.  Hromadné podpisovanie žiadosti US prezidentovi aby sa jednoznačne vyjadril k (ne)existencii UFA
 8. Miniseriál „Vedecké mýty okolo nás“ (Priťahujú dáždniky blesky?)

Obsadenie :

 • Feri
 • jOin3r
 • osiris

2 Replies to “Pseudocast #5 – Steve Jobs zomrel, maysky kalendár

 1. m. kalendar – ludia si myslia ze bude koniec sveta asi preto ze opakovana loz sa stava pravdou ako sa hovori. a kedze leniovost je vlastnost ktora sa spaja s pohodlim ktore clovek ma strasne rad, konal by asi proti vlastnemu presvedceniu ze sa chce mat dobre a pohodlne keby sa sprtal v niecom a zistoval. tuzba po poznani ide proste bokom lebo ludia su v tom ze su tu na to aby si len uzivali a ked sa to nedeje tak im to pride nespravodlive. trochu odpocenie ale teda len tolko, ze psychologia prevedcovania a podvedomeho nanutenia je celkom preskumany fenomen a ludi ovladaju opakujuce sa spravy, velke napisy, a pod.
  To co by som este dodal, je co som pocul ja,,ze je to preklenutie obdobia kedy z astronomickeho hladiska prejdeme z obdobia ryb do obdobia vodnara a veci s tym spojenymi ktore ale nemozme dokazat samozrejme. A dlasia vec co som pocul je nadobudnutie vyssej formy vedomia pre ludi, ktory si ju tzv. zasluzia alebo zasluzili. no kto to bude realizovat a ako to bude selektovane je samozrejme pre vedu nepripustne, lebo to uz je skor spiritualne a tam sa viera rovna faktom z vedeckeho prostredia. samozrjme tu nic neproklamujem, len odovzdavam pocute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.