Čo je to temná hmota? Prečo asi existuje? Kedy ju objavili? Dá sa zjesť? Na tieto, ale aj na mnohé iné otázky odpovie Martir v 54-tom Pseudocaste. jOin3r nám zase porozpráva o tom, že ani vo vede nechýbajú podvodníci.

Témy :

 1. Čo sa stalo 7.10. (Luna 3, Niels Bohr)
 2. Podvody vo vede
 3. Spin Cell
 4. Infračervené svetlo bojuje proti rakovine
 5. Fakt a fikcia (Líška ostrovná, Brušné svalstvo, Trávno-bahenné kone)
 6. Veľká téma : Temná hmota
 7. Failgument : osirisova diskusia na fóre

 

Obsadenie :

 • jOin3r
 • Martir
 • osiris

 

Failgument pre poslucháčov :

Po tieto dni je dosť počuť o pokusoch dekriminalizovať marihuanu. Lenže keď to spravíme, istotne ju potom legalizujú, bude to pokračovať dekriminalizáciou a následnou legalizáciou tvrdých drog – keď dekriminalizujeme marihuanu, ani sa nenazdáme, a učiteľky budú našim deťom dávať na desiatu heroín. MYSLÍ TU NIEKTO NA DETI?!?

Malá pozmámka pod čiarou : mimo diskusie o tom, či je vhodné marihuanu legalizovať alebo nie, sa pokúste aj vysvetlit, prečo je načrtnutá argumentácia zlá aj ohliadnuc od tematiky.

 

Shameless advertising :

2. októbra oslávil Pseudocast jubilejné prvé narodeniny  =)

2 Replies to “Pseudocast #54 – Temná hmota

 1. Dobry podvecer pani tvorcovia tohoto pseudocastu,

  Suhlasim s tym, ze by sa marihuana dekriminalizovat nemala. Kazdopadne neviem, preco by dekriminalizacia marihuany mala prialo viest k jej legalizacii. Zaroven si nemyslim, ze by ucitelky za ziadnych okolnosti davali detom v skole heroin. Myslim, ze by skor deti ponukali heroin ucitelom.

  Disclaimer: Tento komentar som napisal dobrovolne bez toho, aby na mna a moju rodinu bolo pouzite nasilie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.