Ahojte kamaráti! Dnes by som sa s vami chcel podeliť o môj najnovší vynález z oblasti alternatívnej medicíny. Nápad naň mi v hlave skrsol celkom nenápadne, keď som pozoroval kravičky z nášho družstva na paši. Sedel som na grúni, na čerstvo vystružlikanej píštaľke som si pohvizdoval tóny jednej z mojej najobľúbenších pesničiek o sliepočkách a vajíčkach, kravičky sa utešene prechádzali po lúke, lenivo prežúvali čerstvú jarnú trávičku a, áno, semtam vyprodukovali koláčik.

Začal som rozmýšľať, či sa medicína príliš nesústredí na ústa a príjmanie hocijakých vecí práve cez ne. Však takmer každú pilulku musíme polknúť. Aj kalciový sirup sa pije ústami. Minule Paľo v krčme vykladal, vehementne šermujúc rukami, že on vie poldeci vypiť aj nosom. Je pravda, že hodina už bola pokročilá, a tak nikto veľmi neprotestoval, keď nám chcel túto svoju zručnosť demonštrovať. Ba čo viac, ešte sme ho povzbudzovali a hecovali, že keď je ozajstný chlap, tak smrkne aj decák. Aby som to príliš nenaťahoval, Paľo si vskutku nalial do nosa celý decák vodky, ale liečebné účinky som žiadne nespozoroval. Najprv očervenel ako rak, potom mu začali tiecť slzy a sople ako keď sa onehdá dopočul, že Miro Noga a Števo Skrúcaný už nechcú pokračovať v spoločnej hudobnej tvorbe, následne sa schúlil pod stolom do klbka a takmer sme o ňom nevedeli, nebyť občasných srdcervúcich vzlykov prerušovaných grcaním. Nuž a tak ostal až dokým nás Šmatlavý Krivák Milan (to je náš hostinský) nevyhodil z krčmy.
Ale nie celkom o tom som chcel. Pravdaže pri pozorovaní kravičiek ma napadlo, že prečo by sme voľačo nemali liečiť aj cez dupu. Iste, sú nejaké čipky, sám som sa ich svojho času nahltal dosť, ale to je také zúfalo neoriginálne a obyčajné. Tuho som sa zamyslel – čo je oveľa štýlovejšie ako tabletky? Hneď ma napadol Šmatlavý Krivák Milan, ktorý od malička fajčí. Hovoril, že je to kvôli tomu, že ako 11-ročný chcel spraviť dojem na spolužiačku a myslel si, že cigareta mu dopomôže k dospeláckemu vzhľadu. Ťažko hodnotiť úspešnosť tejto myšlienky, pretože Krivák prvou cigaretou podpálil miestny Dom Kultúry a musel sa aj s rodinou promptne presťahovať ku nám do Horných Záprtkoviec a tú spolužiačku už nikdy nevidel, ale ku cti mu slúži, že ani po tomto počiatočnom nezdare nehodil cigaretu do ringu a fajčil ďalej.

Mechanizmus účinku

Takže už sa nám to začína rysovať. Liečbu cigaretovým dymom (ktorý je hrozne cool) budeme aplikovať per rectum (čo je neobvyklé), takže v konečnom výsledku máme underground cool liečbu. Raz som na internete čítal, že existujú ľudia “hipstermi” zvaní, a tí údajne obľubujú takéto neštandartné veci, tým by sa to mohlo páčiť. Ako vidíte, moja cieľová pacientská skupina, to nie sú len dôchodcovia jazdiaci zadarmo na vlakoch, ale i pokroková mestská omladina. No a celé to funguje nasledovne.
Musím sa priznať, že teraz som sa zapýril. Nesluší sa rozoberať takúto intímnu liečbu v džentlmenskej spoločnosti. Ale ako liečiteľ sa musím vedieť odosobniť. Takže všetci vieme, že to, čo každé ráno necháme v nočníku, smrdí. Z kapitoly o cibuli vieme, že zápach sú vlastne vylúčené toxíny, takže môžme svedomito usúdiť, že v črevách je tých toxínov hromada. Ďalej z televízie vieme, že cigaretový dym škodí, takže logicky ak ho aplikujeme na toxíny, zabije ich, alebo im dá rakovinu.

Aplikácia

Je to jednoduchšie, ako by ste si boli mysleli, aj keď si musíte na pomoc zavolať kamaráta, pokiaľ chcete liečbu aplikovať čisto prírodným spôsobom, teda metódou “z úst do dupy”. Zženštilé osadenstvo môže použiť aj mech na rozdúchavanie ohňa, prípadne hadičku. Osobne tieto metódy veľmi neodporúčam, pretože sa stráca ľudský kontakt s pacientom a všetci dobre vieme, že neľudská je len konvenčná medicína. Alternatíva, to je o niečom inom.
A pýtate sa, na čo by sa to dalo najlepšie použiť? Nuž, očividná aplikácia sú obete utopenia. O tom hádam vôbec ani nemusíme diskutovať, to je jasné každému, kto sa vie orientovať v alternatívnej medicíne, ale celkovo je táto metóda účinná pri resuscitácii. V našom pohostinstve som už rozbehol petíciu za povinné dovybavenie vozidiel rýchlej zdravotnej pomoci análnym dymostrojom.

Dôkazy

Gvendolína Dedinová (dojička, Horné Záptrkovce, 53) – Priznám sa vám, pán redaktor, že neviem, čo si mám o Jankovej najnovšej liečbe myslieť. Najprv mi bolo podozrivé, že sa pokúšal fajčiť. Vytrvalo si síce cigaretu vkladal do úst filtrom napred, ale keďže si neželám, aby sa stal závislým, nepoučovala som ho. Hovorila som si, že to má z toho, ako v mladosti robieval s obľubou kotrmelce dole schodmi, ale jedného dňa som si tak vykračovala po dvore a v tom ma, z ničoho nič, ovalil kutáčom po hlave. Prebrala som sa ležiac na zemi s vykasanými sukňami a veľmi zvláštnym pocitom v…tam vzadu, pán redaktor, viete. Sprvoti som si myslela, že z Janíka vyrástol ten oný, sexuálny predátor, ale vysvetlil mi, že si na mne precvičoval resuscitáciu. A keďže som sa prebrala, niet pochýb o účinnosti tejto liečebnej metódy.
Antip Čmudisko (degustátor spotrebných tabakových výrobkov, Prípeč, 44) – Ja som tuhý fajčiar už mnohé roky. V noci sa často budím na nutkanie dať si jednu kouřovou. A poldeci, alebo aj dva. Pravdupovediac niekedy ostanem hore a pijem a fajčím do rána. Alebo asi bude lepšie povedať, že niekedy neostanem hore a idem spať. No ale vidíte na mne, že som zdravý ako buk. Teda, taký chorľavejší buk. Dajme tomu taký vyrúbaný buk, no. Ale tak hádam je jasné, že tabak lieči, takže som presvedčený o tom, že Ján Dedina má v rukách veľkú vec.

Hater points

Kritici mi hovorili, že klystír tabakovým dymom je pseudovedecký nezmyslel pochádzajúci z dôb, keď o medicíne ešte ani nechyrovali a pacient nezriedka dopadol lepšie, keď ostal drepieť doma ako keď šiel za lekárom. Hovorili, že je predsa konina, aby tabakový dym v prdýlke čomukoľvek pomohol, pretože to predsa nemá oporu v medicíne, fyzike, chémii ani realite. Ale to sú ich klasické drísty, čo už oni vedia. Podľa mňa sa im len bridí poriadne si k pacientovi drepnúť, potiahnuť mocne z cigarety a dať sa do liečenie. Nafúkanci!

Záver

Teraz už teda všetci viete, že si máte cestou domov z práce kúpiť pohotovostný balíček cigariet a zapaľovač, pre prípad, že by ste sa stali svedkom utopenia. Hlavne musíte prekonať ten počiatočný odpor. Uvedomte si ale, že ide o ľudský život, ktorý práve VY môžte zachrániť – a nikdy neviete, či ten utopený človek je prominentný homeopat, miestny opilec alebo pán Kolesík.

S pozdravom a jačmeňom ostáva navždy váš,
Ján “Údené črievko” Dedina

Ďalšie odporučené čítanie : Tobacco smoke enema

Author: Ján Dedina

Som pohodový junák (29, nezadaný, keď si pekná baba a vyznáš sa do traktorov, napíš mi správu) z Horných Záprtkoviec, ktorý sa zaoberá ľudovým liečiteľstvom. Medzi široký repertoár mojich schopností patrí liečenie energiou, vyrovnávanie čakier, riedenie čistej vody väčším množstvom čistej vody a orba poľa. Raz som dokonca videl sojku a pomohol miestnemu horárovi vytiahnuť trabant z priekopy, keď sa vracal z lovu, na ktorom sa v žiadnom prípade nepil alkohol. Môj najväčší liečiteľský úspech bol, ked som susedinej kravičke Citróne uľavil od nadúvania podaním špeciálnej bylinkovej zmesi. Našťastie sa suseda na mňa veľmi nehnevela, lebo hovorila, že aj tak ju už chceli utratiť. Čítajte viac od Jana

2 Replies to “Receptár Jána Dedinu – Klystír tabakovým dymom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.