Ahojte kamaráti! Verím, že už netrpezlivo očakávate novú revolučnú liečbu a dnes nebudete sklamaní. Tento vynález som objavil počas mojej účasti na jarmoku v okresnom meste. Stojí len pár korún, ale prínos pre zdravie je obrovský a, ako taký, nezaplatiteľný. Takže pohodlne sa usaďte a nechajte sa zaučiť do tajov prevratnej zdravotnej starostlivosti. Ale najprv si asi radšej zbehnite po kreditku, pretože, a to vám garantujem akože mi na poli pšenica rastie, po dočítaní tohto blogu si budete chcieť túto pomôcku kúpiť okamžite a potom vám bude ľúto času, ktorý by ste museli stráviť cestou do mamkinej kabelky!

Takže ako som už načrtol, s týmto produktom som sa stretol na jarmoku. Viete, kamaráti moji, ja mam jarmok veľmi rád. Najmä tento náš. Chlapi stále priparkujú celučičký vozový park nášho JRD. Deti môžu prísť a skúsiť si posedieť či už v kabíne hlavného kombajnistu alebo stáť na vrchu a plniť funkciu pomocného doťahovača skrutky čo drží ten dzindzík, lebo inak by icík lietal sem a tam (ak tomu nerozumiete, to nevadí. Je to naša kombajnistická hantýrka). Traktor je vystavený len za páskou od istej nehody spred troch rokov, ktorá zahŕňala jedného kojenca, fľašu jahodovej marmelády, hlávku čínskej kapusty a už spomínaný traktor.

Akvizícia pomôcky

Ale prejdime k tomu podstatnému. V sobotu ráno som prišiel na jarmok, zvítal sa s chlapmi z krčmy, dalsi sme párky, pivo i poldeci a šli sme sa prejsť pomedzi stánky. Pomimo tých obyčajných trhových vecí ako sú varechy, náušnice a poťahy do auta, som si všimol u jednej babky akési čudné kusy kameňov so sviečkami vo vnútri. Po niekoľkých otázkach som sa dozvedel, že sú to soľné lampy a že vraj majú liečebné účinky! Hneď som vedel, že zaháľka nie je na mieste. Netrvalo ani minútu a stal som sa hrdým majiteľom všetkých soľných lámp, ktoré mala babka na pulte. Len som si rýchlo usrkol z ťapky borovičky, ktorú nosím stále vo vnútornom vrecku kabátu, a trielil som domov.

Výskum

Viem, že ako správny pokrokový vedec musím urobiť precíznu štúdiu, či tá lampa naozaj funguje, ako tvrdila babka korenárka. Experiment prebiehal takto : zapálil som si lampu vo svojej izbičke a všímal som si, či sa cítim lepšie. Nuž ale netrvalo dlho a zunovalo sa mi len tak podaromnici vyčkávať, tak som si krátil chvíľu dúškami z mojej pohotovostnej ťapky. Netrvalo ani hodinu a efekt sa dostavil – bolo mi oveľa lepšie, ako predtým! Z tejto štúdie môžme teda so železnou istotou vyvodiť, že soľné lampy majú na človeka pozitívný vplyv.

Ako to funguje

Druhý krok výskumu vedie smerom k odhaleniu mechanizmu účinku. To si môžeme predstaviť tak, ako keď napríklad vieme, že za traktorom ostane poorané pole. Mechanizmus účinku traktora je, že sa sebou ťahá pluh, ktorý to pole poorie. Iný príklad – idem do krčmy na pivo triezvy a vrátim sa opitý. Mechanizmus účinku je, že s Lacikem pijeme borovičku. Teraz je to už hádam jasné.
Takže som chvíľu pozoroval horiaciu sviečku. Videla sa mi celkom taká, ako u nás na cintoríne, ktoré by sa dali použiť aj ako ušné sviečky. Zasnene som sa díval cez červený minerál na plamienok, až ma konečne osvietilo! Teplo sviečky pôsobí na kameň a tým sa do ovzdušia uvoľňujú liečivé látky! Ako keby som vás počul teraz pýtať sa, o aké liečivé látky sa jedná. Nuž, sú to negatívne ióny. Liečivé sú preto, lebo choroby sú pozitívneho, teda plusového, rázu. Napríklad nádcha je prebytok soplíku, rakovina je prebytok nádoru, nadmerná flatulencia je prebytkom plynov. Negatívne ióny zúrivo na pozitívne ochorenia zaútočia, zneutralizujú ich a takto sa starajú o celkové blaho organizmu.

Ako si soľnú sviečku vyrobiť

Uvedomujem si, že nie každý pacient má zvyšné koruny na kúpu novej soľnej sviečky. Pre finančne menej disponovaných spoluobčanov som vymyslel lacnejšie, ale takmer rovnako efektívne riešenie. Pravdaže hovorím o soli, ktorej si môžte kúpiť dostatok vo vašom obľúbenom supermarkete, až bude v zľave.

Ján Dedina radí : na odlákanie hordy dôchodcov použite umne hodený trs banánov a vrecúško mandariniek.

Dôkazy

Gvendolína Dedinová (dojička, Horné Záptrkovce, 53) – Náš Janík uplynulých pár dni po celom dome rozmiestňuje akési sviečky. Poniektoré sú tie soľné, ale väčšia je len normálna sviečka obklopená kuchynskou soľou. Tvrdil, že zo soli sa celý náš dom presýti liečivými časticami. Poviem vám, soľ používam celý život, ale toto som ešte nepočula. Na druhej strane mi konečne po týždni prešlo nachladnutie, takže určite na tom niečo bude.
Žitoslav Namak (baník, soľná baňa Khewra, Pakistan, 27) – Ja ťažím soľ tu v bani Khewra v Pakistane celý svoj dospelý život. Pôvodne som sa chcel stať automechanikom, ale musel som narýchlo opustiť štát. Jedno malé pivko, šoférovanie, prejdený dedko, policajti, však to poznáte. No a odkedy som tu, konečne nemám pocit, že ma chcú nejakí policajti umiestniť do basy, takže tá soľ je určite skvelá vec!

Hater points

Aby ste boli pripravený na stretnutie so skeptikom, rozoberieme si ich najpoužívanejší argument. Oni tvrdia, že tie soľné lampy žiadne negatívne ióny nevylučujú a že keď ich skúsili zmerať, tak namerali nulu. Je to na smiech, však? Samozrejme, že to bude nula, keď všetky liečivé ióny utekali bojovať proti ochoreniam do tiel výskumníkov a nie do meracieho prístroja. To je jasné hociktorému decku, ale skeptikovi nie.

Záver

Tak som zvedavý, koľkí z vás prerušili čítanie blogu v polovici a zakúpili si soľnú lampu cez internet. Stavím sa, že všetci! Takže hneď ako vám dorazia do príbytku, nezabudnite si ich zapáliť a potom už len absorbujte negatívne ióny čo vám čakry stačia!

S pozdravom a jačmeňom ostáva navždy váš,
Ján “Posolený” Dedina

Author: Ján Dedina

Som pohodový junák (29, nezadaný, keď si pekná baba a vyznáš sa do traktorov, napíš mi správu) z Horných Záprtkoviec, ktorý sa zaoberá ľudovým liečiteľstvom. Medzi široký repertoár mojich schopností patrí liečenie energiou, vyrovnávanie čakier, riedenie čistej vody väčším množstvom čistej vody a orba poľa. Raz som dokonca videl sojku a pomohol miestnemu horárovi vytiahnuť trabant z priekopy, keď sa vracal z lovu, na ktorom sa v žiadnom prípade nepil alkohol. Môj najväčší liečiteľský úspech bol, ked som susedinej kravičke Citróne uľavil od nadúvania podaním špeciálnej bylinkovej zmesi. Našťastie sa suseda na mňa veľmi nehnevela, lebo hovorila, že aj tak ju už chceli utratiť. Čítajte viac od Jana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.