Ide sa oslavovať

Prichádza rozlúčka so starým rokom 2012 a privítanie nového roku 2013. Očakáva sa od nás, že sa budeme správať podľa uznávaných zvykov. Pripijeme si šampanským alebo ak sme vyšší level tak sa opijeme, zatancujeme a zaspievame si. To všetko kvôli tomu, lebo je špeciálny dátum. Je úplne jedno či na to máme náladu, alebo či si nebodaj predstavujeme príjemné prežitie Silvestra ináč. Všetci to oslavujú ohňostrojom, musíme mať ohňostroj aj my!

To bude divoká párty!

Toto je čas, keď cítim tlak spoločnosti na to, aby som sa správal podľa očakávaní najviac. Niekedy by som najradšej niekam zmizol, kde má nikto nenájde a po Silvestri sa tváril, že som ho prežil presne ako ten minulý… a ten pred tým… a ten pred tým. To všetko len kvôli tomu aby som nevyčnieval z radu, alebo nebodaj nevyzeral čudne. Čo by si o mne pomysleli ľudia?

…presne ako minulý rok

Tento pocit mávam každý rok. Neviem či sa chcem vzoprieť spoločnosti, alebo sa mi nepáči čas pred sviatkami. Počas sviatkov totiž moja nenávisť voči tomuto dňu upadne a väčšinou sa dobre zabavím.

Spomína si niekto?

Ale čo keby som si tento Silvester jednoducho iba pozrel film a išiel spať tesne pred pol nocou? Čo by sa stalo? Asi by som sa cítil zle. Najhoršie sú zmeny tohto pocitu v závislosti od času. Mal som ísť na chatu, tú som však odmietol – kašľať na Silvester! Teraz to odrieknutie už ľútujem. Tlak sa stupňuje a ja budem musieť niekam vyraziť a s kamarátmi si dať aspoň pár pív. Pozrieť si ohňostroj a ísť domov, ináč budem za debila. Ráno sa zobudím a na facebooku si môžem pozrieť fotky, kde počet „like“-ov stúpa priamo úmerne s počtom promile človeka na fotke. Kto sa opil najviac, ten vyhral. Koho náhodou odfotili vo vlastných zvratkoch… ten sa zabavil najviac a vyhráva tento Silvester! My ostatný môžme skúsiť to vyhrať nabudúce, alebo sa aspoň zúčastniť ako ja. Silvester smrdí!

Počkať, novoročné predsavzatia sú super!

Ach áno. Novoročné predsavzatia vyzerajú byť celkovo dosť neúspešné – 88% ľudí ho nesplní[1] . Možno je to úspech, neviem koľko z predsavzatí, ktoré urobili inokedy ako na nový rok boli schopný splniť. Možno tých 12% splnených predsavzatí nie je až tak zlých.  Ak si chcete dať predsavzatie a percento úspešnosti zvýšiť (+10%-22%) je dobré urobiť tieto kroky:

  • Povedať svojmu okoliu o svojom predsavzatí. Budú vás môcť kopnúť a vy budete pociťovať tlak. (napr.: „Osiris? Moje predsavzatie je zabíjať ľudí už iba v Piatok“)
  • Dať si špecifický cieľ (napr.: „Každý mesiac zabijem o jedno tulenie mláďa menej“)
  • Vyhýbajte sa predsavzatiu, ktoré ste už v minulosti nesplnili. (napr.: „Prestanem si dávať novoročné predsavzatia“)

Otázka na záver

Vy sa tešíte? Budete vyhrávať, zúčastňovať sa alebo prehráte? V každom prípade, vám želám prežitie sviatkov bez ohľadu na to ako ich prežijete a chcete prežiť. Hlavne sa nezabite!

Zdroje:

  1. New Year’s Resolutions Experiment http://www.quirkology.com/UK/Experiment_resolution.shtml ^

Author: join3r

Jeden zo spoluzakladateľov Pseudocastu. Podieľa sa na správe stránky a technickom zabezpečení všetkého okolo Pseudocastu. V profesionálnom živote sa zaoberá cloud a bigdata produktmi, správou *nixových systémov a datacentier. Voľný čas trávi prevažne prácou pre Pseudocast, ale nájde si čas aj na gitaru, fitness, bicyklovanie, samoštúdium, stolný tenis a blog. Zaujíma sa o filozofiu vedy a morálky, deskriptívnu štatistiku a populárnu vedu. Čítajte viac od join3ra

2 Replies to “Silvester

  1. my sme boli na vianoce u svokrovcov (co nevidiet napisem vianocny blog) a na silvestra budeme u mojich rodicov, takze oslavime len tak dietne v kruhu rodiny. posledne 2 nove roky sme organizovali so zenou party u nas doma, ale toho roku som si povedal, ze ja uz nic neorganizujem a cakali sme, ze niekto z tych, ktori u nas boli, nam pozvanie oplatia, ale nestalo sa tak. pozvali nas sice jedni znami, ale to uz bolo potom, ako sme sa prislubili rodine, takze som to musel odmietnut, ale nie je mi to velmi luto. len trochu =)

  2. Spätné upozornenie: Blog : Novoročné predsavzatie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.