Už je to nejaký čas, odkedy sme tu mali úplne, ale úplne od veci blog, takže nikomu neuškodí, keď si dáme teraz takú lahôdku. Bude to len taký môj blábol, žiadnu pridanú hodnotu v tom veľmi nehľadajte, jedný účel je (dúfam) pobaviť. Napadlo ma to, keď som pozeral nedávno jednu časť jedného môjho obľúbeného seriálu – The Office US. Takže aké superschopnosti majú tvorcovia Pseudocastu?

Osiris

Čo by to bol za blog, keby som nezačal sebou. Dlho (možno aj 10 minút) som premýšľal, aké superschopnosti mám, prípadne aké by som chcel mať. Nie je to také samozrejmé, ako by sa mohlo zdať. Na jednej strane mi mnohí hovoria, že môj deň má asi viac hodín, pretože toho stíham relatívne dosť (robota, posilka, kickbox, vzdelávanie, beh, lepenie modelu, knižky, anime, seriály), ale to v skutočnosti nie je pravda. Fígeľ je v zadelení si času, práve experimentujem s novým prístupom – zadelil som si čas do 15 minútových intervalov, počas ktorých sa venujem výlučne činnosti X. Napríklad 15min čítam novinky zo sveta vedy, potom 15min študujem Oracle, potom 15 minút čumím do scriptingu a pod. Neviem, aké výsledky to prinesie, pretože na nejaké vyhodnocovanie som to zaviedol príliš nedávno, ale mám z toho zatiaľ dobrý pocit.

Ale aby som toľko neodbiehal. Superschopnosti. Nie som si istý, či by som chcel niečo brutálne do očí bijúce ako napríklad lietanie, supersila alebo schopnosť zhodiť všetko telesné ochlpenie. Myslím, že by som sa uspokojil s niečím drobným – schopnosť googliť v mysli alebo prekonať hocijakú svalovku cez noc. Alebo vedieť sa sústrediť na hocičo (aj keď ma to vôbec nebaví) ľubovoľný čas.

No ale aké supershopnosti mám aktuálne? Isto si myslíte, že žiadne, ale jednu predsa len mám. Mám schopnosť počuť v tme! To nie je len tak, hoja-ďunďa, ako by si hocikto mohol myslieť. Žiaden hluchý človek to nedokáže, ani taký, čo má v ušiach nejaké štople alebo banán. Momentálne experimentujem s rozprávaním potme.

 

Pre kolegov trošku zmením mená, aby sa im nedostalo nežiadanej publicity najmä od ženskej časti fanúšikovskej základne.

Mučedňýk (ypsilon je naschvál)

Samozrejme tu nemôžem toľko trepať ako pri sebe, ale pokúsim sa. Isto sa na mňa bude hnevať, aké somariny som zase popísal, ale nebudem ani predstierať, že ma to nejak zaujíma, takže hurá do toho.
Neviem presne, po akých superschopnostiach túži, ale možno by som si vedel tipnúť. Isto by chcel emitovať vysokoenergetické pole, ktoré by v jeho blízkosti absorbovalo všetky hudobné tóny, spev, maliarom by potrhalo plátna, športovcom by plietlo nohy, sochárom zatínalo dláto do prstov. Schopnosť na čas utlmiť akékoľvek umenie a šport, aby sa ľudia nevenovali somarinám, ale využívali svoj potenciál na vedu, matematiku, fyziku, medicínu – proste na niečo užitočné, nie na kadejaké činnosti darmošľapov.

Ako každý, kto sa podujal participovať na tvorbe Pseudocastu aj Mučedňýk má superschopnosť. Je to vycibrený talent vypnúť si počas nahrávania Pseudocastu mikrofón predtým, ako dopovie vetu, čo slúži k obrovskej radosti toho z nás, ktorý má za úlohu strihať podcast. Takisto vie upiecť chlieb od prvej kvasinky až po voňavučký bochník. Ako ďalší bod prípravy na apokalypsu sa pripravuje na kurz „Ako vymlátiť baktérie z mláky a tak pripraviť pitnú vodu“.

Pán J.

Tajomstvami a mýtmi opradená postava, o ktorej prvé zmienky pochádzajú už z Ottomansko-Maďarských vojen. Ako pravá ruka sedmohradského vojvodu Hunyady Jánosa podľa dobových historikov brilantnou taktikou porazil veľkú tureckú armádu pri srbskej dedinke Vučak, ale nanešťastie kvôli mocipánom, ktorí mali v područí súčasnú propagandu, nemohli očití svedkovia o tejto veľkolepej bitke zložiť monumentálne eposy a chválospevy, ale miesto toho museli ospevovať víťazstvo Hunyady Jánosa v bitke pri neďalekom Smedereve, aj napriek tomu, že tam vlastne bojoval len s tureckou divíziou jednonohých afrických námorníkov. Pán J. sa po tomto sklamaní z toho, ako sú média ovládané veľmožmi, stiahol do úzadia a ďalšie zmienky o ňom sa začínajú vyskytovať len odnedávna a pochádzajú z Rožňavy.

Pri takejto bájnej postave je vskutku náročné odlíšiť superschopnosti, ktoré mu pripisujú jeho následovníci (napríklad kmeň amazonských indánov Enawene Nawe verí, že keď na skonaní vekov Mesiac rozďaví svoju pekelnú papuľu a zje ich osadu (všimnite si, že táto legenda je konzistentná s presvedčením Iluminátov – teda že Mesiac je dutá guľa slúžiaca ako základňa jašterov, ktoré nám chcú zle), pricvála Pán J. na poníku mávajúc zakrivenou šabľou a zlostne gúľajúc očiskami zaženie Mesiac späť na oblohu a tak sa začne nový vek), ale aká je skutočnosť?

V minulosti som podnikol riskantný výskum v sociálnych kruchoch Pána J. a vypátral som jednu jeho superschopnosť, o ktorej môj zdroj tvrdil, že je určite pravdivá, pretože o tom už niekde počul. Takže podľa toho zaručeného svedectva Pán J. vie rozdeliť atóm vody tak, že dá karate-chop na hladinu! Viete si predstaviť, aké sú možnosti, keby sa rozhodol túto schopnosť využiť na pomoc ľudstvu? Ale to sa stane, len keď bude aspoň polovica obyvateľov počúvať Pseudocast (alebo posielať príspevky).

Všetci spolu

Ako je vidieť, nie sme len obyčajná cháska, ktorá sa rozhodla šíriť bakané vzdelanie pomedzi pospolitý ľud. V každom z nás hrieme sila vskutku netušená, mastodontské odhodlanie a nezmerný potenciál k flatulencii. Bok po boku stojíme proti nekonečným vlnám hlúposti, ale vytrváme. Musíme. Kvôli vám, našim poslucháčom a čitateľom!

 

Ak máte teraz pocit, ktorý by sa dal zhrnúť slovami „Dafuq did I just read!?“, tak je to úplne v poriadku. Hovoril som, že toto bude dríst na kvadrát, ale nikto mi vyslovene nezakázal produkovať kraviny =) Nebojte sa, nebude sa to stávať často, aj moja fantázia má medze. Nabudúce napíšem niečo úplne seriózne.

 

Majte sa! Keď sa vám chce naskočiť na „šaľeny motor“, môžte mi v komentároch napísať vaše superschopnosti, alebo aké superschopnosti by ste chceli =)

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

One Reply to “Superschopnosti”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.