Bol pád dvojičiek diabolský plán zosnovaný americkou vládou, alebo za útokom stoja naozaj teroristi? Tentokrát sa jOin3r postaví na druhú stranu barikády a bude sa nás snažiť presvedčiť o tom, že konšpirátori majú pravdu. Či sa to osirisovi a Martirovi podarí vyvrátiť sa dozviete v Pseudocaste.

Témy :

 1. Čo sa stalo 3.2.
 2. Radiácia vo vesmíre môže spôsobovať Alzheimera
 3. Problém obchodného cestujúceho
 4. Ťažný lúč
 5. Fakt a fikcia
 6. Veľká téma : 9/11 bol útok americkej vlády na vlastný ľud
 7. Vyhodnotenie ankety „Fakt a fikcia pre poslucháčov“ (Smäd, Pitný režim, Hnedá voda)

6 Replies to “Pseudocast #71 – 9/11

 1. Ten „Loose change debunked“ uz zjavne odstranili z youtube.

  A mimochodom, nemozete povazovat automaticky nieco za fallacy len na zaklade nejakych indikatorov. napr.: J0in3r povedal ze nejaki „odbornici“ nieco potvrdili a automaticky to oznacite ako chybu z autority. Aj takyto postup je sam o sebe logicka chyba 🙂 Pochopitelne aj pravdive tvrdenia sa mozu odkazovat na odbornikov a nemozme to oznacit za chybu len preto ze sa na niekoho odvolavaju…

  1) Povedal by som ze k odhalovaniu logickych chyb treba pouzivat aj zdravy sedliacky rozum 2) Velku cast logickych chyb odhalime az po preskumani faktov (napr v tomto priklade ze si preklepneme tych „odbornikov“ a tie technicke spravy 3) I ked spravi clovek logicku chybu, neznamena to automaticky ze je to naozaj logicka chyba alebo ze ju spravil zamerne. Napr ten Gish, niekto povie viacej veci v zlozenej vete (ma zlu stylistiku, slovna barlicka, alebo aby vyuzil cas v kratkej diskusii na svoj prejav:) )

  To len par veci co ma narychlo napadlo….

  1. veru. ale podla mna prave to chcel joiner demonstrovat – ze aj ked sa niekto hra na skeptika (teraz tym myslim, ze nie je velmi naskillovany v real-time argumentacii, nie ze predstiera, ze je skeptik xD), tak v rozhovore s konspiratorom bude dost pravdepodobne tahat za kratsi koniec =)

  2. Hmm, screw loose change sa to volalo. A vobec to neviem najst. Povodne to bolo na google video, ale to uz zrusili a na youtube je to nastavene ako private =(

   1. nasiel som nejake torrenty, ale nevyzraju velmi vitalne =) aspon tie verejne, co pouzivaju socky ako ja xD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.