Často počujeme o škodlivých látkach v očkovaniach.  Poviem vám tajomstvo, v očkovaní sa naozaj nachádzajú jedy a toxické látky. Dokonca toxická látka doslova koluje aj v našich žilách!

Čo všetko sa nachádza v očkovaní?

Pozrime sa na prvú látku v očkovaní – formaldehyd. Čo je to formaldehyd? Po krátkom hľadaní som našiel túto informáciu na wikipédii.

Formaldehyd je súčasťou spalín dieselových aj benzínových motorov, absorbuje sa v respiračnom aj gastrointestinálnom ústrojenstve a pôsobí dráždivo. Organizáciou IARC bol klasifikovaný ako pravdepodobný karcinogén skupiny 2A. – Wikipedia

Ak by sme pokračovali v prieskume toho, čo sa nachádza v očkovaní, naďabili by sme na  ďalšie toxické látky – neomycín, sorbitol, hydroxid nejakého hliníka, síran amónny, polymixín, streptomycín a zoznam pokračuje. Tieto informácie sa nachádzajú na každej anti-očkovacej stránke. To, čo však už nepovedia, je to, že každá látka je toxická – ide len o dávku.

Toxická látka v našich žilách

Vedeli ste o tom, že krv je toxická? Všetko v dostatočne veľkej dávke je toxické. Platí to pre vitamíny, cukor, soľ a dokonca aj vodu. Pár ľudí už umrelo na to, že vypilo veľa vody.[1] . Existuje niečo, čo sa volá LD50. LD je skratka pre lethal dose – smrteľnú dávku a 50 znamená 50%. LD50 pre nejakú látku je teda množstvo látky, ktoré zabije 50% testovaných subjektov. Toto sa z pochopiteľných dôvodov netestuje na ľuďoch, ale na zvieratách a z toho sa potom odhaduje LD50 pre ľudí. LD50 má však obmedzené použitie. V našom prípade nás omnoho viac zaujíma maximálna odporúčaná dávka. Tu sa jedná o dávku, ktorá je nastavená z pravidla veľmi nízko a ukazuje, pri akej dávke nehrozí nebezpečenstvo pre zdravie. Počíta sa aj s tým, že očkovanie nie je jediným zdrojom látky. Preto napríklad sa už v očkovaní nepoužívajú zlúčeniny ortuti aj napriek tomu, že navýšenie ortuti z očkovania bolo malé, avšak spolu s ostatnými zdrojmi (ortuť sa napríklad hromadí v tele rýb) robilo problémy. Ľudia proti očkovaniu často spájali ortuť s rastom výskytu autizmu, ten však neprestal rásť ani po vypustení ortuti z očkovania.

Vychutnať si dobré jedlo je niekedy doslova a do písmena hazard so životom. V našej každodennej potrave je toľko jedov, že by dokázali sklátiť aj slona, ak by nemal mieru. […] Smrť môže prísť  každým sústom, preto si dávajte pozor na to, čo si vkladáte do úst. – magazín atlas

Tento (nenapadá ma iné pomenovanie ako jebnutý) článok v magazíne atlas sa omylom trafil. Bez miery je všetko v našej potrave aj všade vôkol nás jed. Ak v budúcnosti uvidíte takéto somariny, ostaňte skeptický.

Zdroje:

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication#Notable_cases ^

Author: join3r

Jeden zo spoluzakladateľov Pseudocastu. Podieľa sa na správe stránky a technickom zabezpečení všetkého okolo Pseudocastu. V profesionálnom živote sa zaoberá cloud a bigdata produktmi, správou *nixových systémov a datacentier. Voľný čas trávi prevažne prácou pre Pseudocast, ale nájde si čas aj na gitaru, fitness, bicyklovanie, samoštúdium, stolný tenis a blog. Zaujíma sa o filozofiu vedy a morálky, deskriptívnu štatistiku a populárnu vedu. Čítajte viac od join3ra

3 Replies to “Toxické látky v očkovaní

  1. A kde je podla teba ta miera ? Preco by som mal do seba pchat tie latky v 2 ockovacich davkach za rok ked tolko nedostanem inou formou za X rokov do tela ? Preco teda pri ockovani nieje presne informovany zakaznik ake latky dostane do tela s ekvivalentom akou by tieto latky dostal inou formou ? Myslis si ze sa to oplati riskovat pokial niesi rizikova skupina ? Taktiez som skepticky ktomu ze moje telo sa bude vediet brani voci najnovsej mutacii chripky na zaklade tej usmrtenej z minuleho roka. Podla mna to nema vyznam riesit pokial sa neda ockovat apson vecsina ludi naraz. Ale tak zas kto by potom kupoval ten vitamin C a selijake „lieky proti chripke“

    1. Ja sa tak trochu obávam, že niektoré slniečkové mamičky by začali dosť panikáriť, keby sa dozvedeli, že napríklad toho hliníku dostane ich dieťa do tela 4x násobne viac počas prvého polroku života z materského mlieka, alebo 20x násobne viac z jeho náhrady, než je vo všetkých vakcínach, ktoré to dieťa dostane ;] Alebo, že v snahe o zdravú stravu, keď si spravia tuniakový šalát, tak tam v tej jednej konzerve bude zase približne 10x-40x násobne viac ortuti, než v celoživotnej dávke vakcín. A to porovnávame ochranu voči chorobám, na ktoré v histórii umreli stovky miliónov ľudí s nasýtením sa na 2 hodiny. Preto treba brať dávky látok v úvahu a zbytočne nepanikáriť, lebo keby sme sa pozreli na úplne bežnú zdravú stravu rovnakou optikou ako na vakcíny, ak by sme chceli ostať konzistentní, asi by sme začali bojovať proti úplne všetkému.

      1. imo prave naopak. Nikto by nepanikaril, to robia akurat teraz ked sa otom dozvedaju z pofidernych sprav na internete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.