Dnes sa prizrieme na zúbok celkom obľúbenej teórii, ktorá hovorí o tom, že na Zem prišli v minulosti mimozemšťania a pomohli starovekým civilizáciám s technológiou a stavbou monumentov, ako sú pyramídy, obelisky, Stonehenge a podobne. Prečo to asi nebude pravda a ako by sa tieto divy dali postaviť aj bez mimozemskej technológie nám porozpráva Martir. Takisto odpovieme na otázku od poslucháčky ohľadom vitamínov v šampónoch.

Témy :

  1. Čo sa stalo 24.3.
  2. Otázka od poslucháča : Sú vitamíny v šampónoch opodstatnené?
  3. Planck
  4. Plutónium pre vesmírne sondy
  5. Fakt a fikcia
  6. Veľká téma : Starovekí mimozemšťania ( Zdroje k téme )
  7. Vyhodnotenie ankety „Fakt a fikcia pre poslucháčov“ (Krájanie cibule so žuvačkou, Krájanie cibule pod digestorom, Krájanie cibule a dýchanie ústami)

2 Replies to “Pseudocast #78 – Starovekí mimozemšťania

  1. K tym vitaminom: napr. derivat vitaminu B5 pantenol sa bezne pouziva k hydratacii pokozky (http://en.wikipedia.org/wiki/Panthenol) a su aj ine, o schopnosti prijat vitaminy pokozkou (treba hladat angl. topical medication) nie je ziadna rec a nie je to ani ziaden problem. Je asi rozdiel prijat vitaminy iba do pokozky lokalne a prijat ich do obehu tela. Myslim, ze ste to prilis povrchne spochybnili, bez dostatocneho mnozstva informacii

    1. Musím sa priznať, že toto som pri hľadaní nenašiel. V podcaste číslo 80 asi odznie oprava. Ďakujem! =)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.