Dámy a páni, dovoľte mi pozvať vás vypočuť si našu novú súťaž „Nájdite fikciu“, v ktorej si zmerajú sily osiris a Martir! Pod odbornou taktovkou jOin3ra musia dokázať, že majú zvládnutú aj druhú, neskeptickú, časť barikády a ich úlohou bude správne identifikovať, čo povedali ľudoví liečitelia alebo aké účinky prisudzujú rôznym aspektom každodenného života. Nervy drásajúce napätie, dráma, smiech, ale i slzy – to všestko v Pseudocaste číslo 80!

Témy :

 1. Čo sa stalo 7.4.
 2. Samotári umierajú skôr
 3. Cigarety ráno škodia viac
 4. Fakt a fikcia
 5. Veľká téma : Nájdite fikciu!
 6. Vyhodnotenie ankety „Fakt a fikcia pre poslucháčov“ (Reiki, Plochá Zem, Očkovanie)

15 Replies to “Pseudocast #80 – Nájdite fikciu!

 1. Martire, zruš ten gay java script, či ký ďas to tu máte, čo sa ma zakaždým pýta, či som si istý, že chcem zavrieť okno pseudocastu.
  (win7, firefox)

  Ď… 🙂

  1. Kurňa, veď ono sa ma to pýta, aj keď preklikávam z „Novinky“ na „Podcast“, dokonca aj pri kliknutí na „Najnovšie komentáre“, hrôza…

  2. Je to fuč. Taký hnusný kúsok kódu ako ten cez ktorý som sa práve prehrýzol som už dávno nevidel.

   1. Ten gay javascript je spat 🙂 minimalne na androide .. pls killnite ho niekto 🙂
    Dik

 2. Inak chlopi, to zle vysvetľujete, že 0,99999 (periodicky) je 1, ak používate arguiment, že 0,333333… je 1/3 (a krát tri sú 3/3), pretože ja môžem povedať, že ak 0,999999 nie je 1, tak ani 0,33333 nie je jedna tretina (lebo pri 0,9999 chýba „jedna nekonečnina“ do jedotky, a pri 0,3333 chýba „jedna nekonečnina“ do jednej tretiny, chápeme sa, či?)

  Má sa to vysvetliť (ale neviem ako to dáte v podcaste), takto:

  x = 0,99999
  10x = 9,99999
  10x – x = 9,9999 – 0,9999 = 9
  9x = 9
  x = 1

  (samozrejme, že tie deviatky sú periodicky)
  Hotovo – a pridám aj Osirisovo obľúbené: „TADÁÁÁ“!!!

  1. Oba dôkazy sú správne. Podľa mňa je však v podcaste jednoduchšie pochopiť ten s 1/3. Mne osobne sa páči presvedčiť niekoho spôsobom, kde mu poviem aby napísal aký je rozdiel medzi 0,9999,,, a 1. Väčšina sa snaží povedať, že na konci je 1 aj keď nekonečno nemá koniec 🙂

  2. povedat to sice mozes, ale nebude to pravda. 1/3 = 0.33..3 a mozme to dokazat takisto, ako si uviedol ty. to znamena, ze to mozme vysvetlit aj tak aj tak, akurat jeden z tych sposobov je lahko zrozumitelny a da sa lahko komunikovat formou podcastu a druhy je sice presny matematicky dokaz, ale treba nad tym trosku porozmyslat a hlavne keby sme to len hovorili v podcaste, tak by z toho posluchac nic nemal, lebo napriklad soferu do roboty a nemoze sa na nase dristy naplno sustredit. co sa snazim povedat je, ze jedno je zrozumitelne vysvetlenie a druhe matematicky dokaz. obe su spravne, ale pre nas format sa hodi ta zjednodusena forma =)

 3. Vidno ze martin v živote nekonal do suchej zeme. Tam sa človek naprahne krompacom a dostane sa tak 3cm do hlbky

  1. jedina manualna praca, ktoru martir kedy vykonaval bolo, ze dvihal pollitrak, ale uz aj s tym prestal.

   1. martir uz nepije (ako nam nezabudne v kazdom tretom podcaste pripomenut 😀 )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.