Ahojte kamaráti! Viem, že som vám sľuboval, že môj blog bude liečiteľský, ale potom som si povedal – prečo by som vám neporadil aj z inej oblasti? Uvedomil som si to práve dnes, keď chudera Adolfína vracajúc sa v rozveselenj nálade potme domov z pohostinstva vratkou nohou našla otvorený poklop od žumpy a načisto sa utopila. Ak by bola vedela nejako zistiť, že pod zemou sa nachádza väčšie množstvo dajme tomu tekutiny, istotne by sa mu bola vyhla. Ale našťastie pre nás preživších taká metóda existuje – prútikárstvo.

Ako som ho vynašiel

Základy prútikárstva vynašiel čínsky mudrc K’usp O-Lena dávno pred tým, ako bol vynájdený náš letopočet. Číňania sa všeobecne preslávili vynálezom mnohých revolučných myšlienok, z ktorých čerpá veľa aj mojich liečiteľských metód, o ktorých vám porozprávam v nadchádzajúcich blogoch.
Raz som si takto vykračoval našou malebnou obcou a prepadol ma smäd. Bol to síce inakší smäd ako pivný, bol to smäd vodný. Žiaľ, bol som už ďaleko od nášho miestneho pohostinstva, tak som začal uvažovať, ako by som sa k nejakej vode dostal. A v tom ma to napadlo! Radostný výkrik “Bastigruli motyka!” preťal ticho sobotného dopoludnia.
Som si istý, že koncept poznáte všetci. Ale radšej to vysvetlím, aby nedošlo k mýlke. Ja sa totižto mýlim často. Raz som takto osial celé pole pšenicou, ale kvôli omylu pri čítaní kalendára to bolo v januári. Takže hneď mi bolo jasné, čo treba vykonať. Utekal som k najbližšiemu kríku, čo bolo nešťastnou náhodou susedove malinčie, takže som sa riadne dopichal. Tak som radšej odlomil konár z jeho jablone, to ho naučí, nechávať na malinách pichliače! Zobral som si vhodnú halúzku v tvare písmena Y (mimochodom, minule sme sa s chlapmi v krčme bavili, že deďyna by sa správne mala písať takto, aby slovo hodnoverne reflektovalo tvrdý farmársky chlebík. Vlastne najsprávnejšie a najtvrdšie by bolo to slovo komplet zmeniť na dydyny), uchopil som obe konce do rúk a začal sa sústrediť na energiu zeme.

Ako to funguje

Prútikár, teda ja, kráča po zemi a dáva pozor na jemné výkyvy zemskej energie. Ľudské telo samé osebe nevie tieto jemné zmeny vycítiť, preto si na pomoc priberie paličku. Tá zachytí aj najjemnejšie vibrácie, ktoré vysiela voda. Tie potom vidíme na pohybe paličky, ktorá nám indikuje blízkosť vodného zdroja a to až do hĺbky aj vyše 100 metrov. Pohyb paličky môže byť rôzny – skákavý hore-dole, zo strany na strany, do kruhu, vpred a vzad, alebo aj žiaden. Skúsený prútikár ale ľahko rozozná, ktorý pohyb ma kedy hľadať. Samozrejme sa na to musíte veľmi tvrdo sústrediť. Táto práca ale je, ako hociktorá iná dedinská robota, nesmierne vyčerpávajúca. Keď virgulujem dlhší čas, cítim sa hrozne vyčerpaný. Myslím, že už Fredy Níče (neviem presne, ako sa to meno píše. V Ľudovej škole sme preberali len ovos a pána Ľuptáka) múdro riekol, že „Keď hľadíš do poľa, aj pole hľadí do teba“ a myslím, že virgulovanie funguje rovnako. Keď hľadáme vodnú metaenergiu, aj voda hľadá našu metaenergiu. Takže ak trpíte nejakým neprekonateľným závažným neduhom, ako napríklad že ste chorý, slabý, Bratislavčan alebo žena, túto činnosť by ste vykonávať nemali. Toto je naozaj len pre silných, otrlých chlapov. Otrlosť sa meria tak, že dokážete dobre poorať pole aj po litri borovičky.

Dôkazy

Gvendolína Dedinová (dojička, Horné Záptrkovce, 53) – Minule som videla Janíka behať krížom-krážom po dvore s akousi vetvičkou v ruke. Tak sa na ňu sústredil, až takmer zastúpil Etelu. To je naša sliepočka, siedma najlepšia nosnica. Počudovala som sa, čo že to Janík vystrája za neplechu, ale potom mi povedal, že hľadá vodu. Neviem prečo to robí, pretože už od vlaňajška máme obecný vodovod, ale však viete, aký náš Janko je. Po chvíli mi s nadšeným výrazom prišiel povedať, že našiel zdroj vody a hrdo ukazoval na záhradnú hadicu. Myslím, že to sa počíta, nie?
Hostirad Prípecok (žiak základnej školy, Veľké Zorkucany, 12) – Raz po zápase proti Malým Zorkucanom ma smädilo. Šiel som za trénerom, aby mi dal vody. Pán tréner už ale spal, pretože bol opitý. Vtedy šiel okolo Ján Dedina a vybral z kabáta takú čudnú paličku. Vošiel do obchodu a vyšiel s kúpenou minerálkou. Jeho metóda teda funguje na jednotku.

Hater points

Samozrejme sa ale nájdu ľudia s hlúpymi otázkami ako „Ján, akú to vlastne energiu má tá voda?“ alebo „Ján, ako vieš, že ten pohyb virgule nespôsobujú mikropohyby tvojej ruky?“ prípadne „Ján, a nemôže to byť tak, že ako skúsený roľník proste podľa znakov krajiny vieš, kde je zvýšená šanca na výskyt vody?“ alebo dokonca rovno vznesú námietku „Ján, ale keď sa robili slepené experimenty, ako to, že prútikárenie nikomu nefungovalo?“, ale takýchto neprajníkov si vôbec nemusíte všímať. Je jasné, že vám len budú závidieť vašu novoobjavenú schopnosť nájsť vodu takpovediac hocikde. Bude to fungovať dokonca aj s drôtikom, kosťou alebo vešiakom.

Záver

Takže vyhláste vojnu smädu! Zoberte záhradné nožnice, vybehnite do susedovej záhrady a odstrihnite si najkrajší konárik v tvare Y a nájdite si novú studňu. S týmito znalosťami už vaše pole nebude nikdy suché a to mne, Jánovi Dedinovi, môžte veriť akože sa Ján Dedina volám. Čo sa volám. Takže mi môžte veriť. Tak.

S pozdravom a jačmeňom ostáva navždy váš,
Ján “Suchý krk” Dedina

Author: Ján Dedina

Som pohodový junák (29, nezadaný, keď si pekná baba a vyznáš sa do traktorov, napíš mi správu) z Horných Záprtkoviec, ktorý sa zaoberá ľudovým liečiteľstvom. Medzi široký repertoár mojich schopností patrí liečenie energiou, vyrovnávanie čakier, riedenie čistej vody väčším množstvom čistej vody a orba poľa. Raz som dokonca videl sojku a pomohol miestnemu horárovi vytiahnuť trabant z priekopy, keď sa vracal z lovu, na ktorom sa v žiadnom prípade nepil alkohol. Môj najväčší liečiteľský úspech bol, ked som susedinej kravičke Citróne uľavil od nadúvania podaním špeciálnej bylinkovej zmesi. Našťastie sa suseda na mňa veľmi nehnevela, lebo hovorila, že aj tak ju už chceli utratiť. Čítajte viac od Jana

11 Replies to “Receptár Jána Dedinu : Prútikárstvo

  1. Musím autora opraviť ! Prútiky akéhokľvek druhu sú iba „ručičkou “ na meracom prístroji a tým prístrojom v tomto prípade je prútikár /senzibilný človek/.Zaveste si „prútik na motúziky tak aby ste nemali priamy dotyk medzi ním a rukami a ukáža vám prd !!!!!!!!Ing. Ivan Hacher

  2. Nie, ale možno ti pomôžem nestratiť aj tú. Treba zavrieť studňu v noci nech ti nevytečie. Hlavne treba dať pozor na suseda, nech ti nezávidí. Potom daj pozor, aj on sa nakazil závisťou od suseda.

  3. Ahoj. Sháním proutkaře který by dokázal najít prasklou hadici z přípojky do domu aby se vědělo kde kopat. Za měsíc uteklo přes 100 kubíků vody takže to místo musí být dost promočené. Dokáže to proutkař najít? Dal bych mu za to snad všechno.

  4. Ahoj. Tiez mam to stastie, ze prutikom dokazem urcit miesto, kde je voda. Akurat nechapem,preco mi na niektorom mieste taha prutik hore a napr. o meter vedla zase dole. Cudujem sa, ze niekto za to vie zobrat peniaze…..

    1. Ahoj noo to bude tym, ze si nasiel vodu v oblakoch alebo mozno na mesiaci/ planete. Cert vie ci iba v nasej slnecnenj sustave dokaze prutik zachytit vodu alebo aj mimo napr do vzialenosti X parsekov 😀
      Normalne klasifikacia prutikov na planetarny, sustavovy, potom galakticky, v lokalnej grupe a urcite bude neaky masaker co cez cely vesmir vie najst vodu. To mas 100% uspesnost len sa knej dostat 😀
      Takze moj dohad je, ze vogoni ti podstrcili neaky vylepseny prutik.

  5. Všetci čo tu píšete sú hlúposti. Ja som prútikár s dlhoročnou skúsenosťou a nebudem okolo toho vymýšľať ako malé deti na pieskovisku. Hľadám vodu pomocou suchého prúta tvare Y ktorý má hrúbku cca 10 mm a je suchý okolo 20 rokov. Hľbku prameňa poviem len približne /lebo prút nie je hľbko merač prameňa vody ako slabí prutikari si myslia a ti vodu nech hľadajú len pre seba/ podľa toho ako silno ťahá pri držaní uvedený prút k zemi. Uvedený odhad je podľa dlhodobých skúsenosti. Podotýkam, že v nájdenom mieste sa spodný prameň vody nachádza na 100 % a výkop studne sa môže začať robiť.
    Upozorňujem, že podložie v zemi je rôzne a preto je potrebné počítať so skalou /kameňom/ pri rôznej hľbke, ktorú je možné prekonať len vrtakom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.