Škandál! Preslávený Jakub Okova, idol mladých dievčat, objekt závisti mužov, ideálny alfasamec má temné tajomstvo – je to korheľ! Kde jeho noha stúpila, neostala fľaša nedopitá, pohárik plný, šampus nebuchnutý. Takéhoto hosťa by sme si veru do domu nepriali, ale popritom sa mu roky darilo klamať samotnú anglickú kráľovnú, že on teda notorik určite nie je! Čítajte a dozviete sa viac!

Pri pokojnom popoludňajšom čítaní správ som narazil na jednu nadmieru zaujímavú – anglickí vedátori si zobrali do ruky knižky s príbehmi Jakuba Okovu (v origináli ho spisovateľ Ian Fleming Jamesom Bondom zove), prešli ich riadne stránku po stránke a značili si, koľko Jakub čoho vypije. Ja som síce tie knihy nikdy nečítal (snáď s výnimkou jednej), nie som ani fanúšik filmov, ale beztak ma celkom zaujalo, že tento slávny knižný hrdina má taký ťah.

Koľko toho vlastne zdunil?

Autori tejto…no, štúdie dajme tomu, zistili, že počas deja bol Jakub čistý len 36 dní, aj tie strávil buď v base, nemocnici alebo odvykačke. Počas zvyšného časového obdobia (88 dní) vypil 1150 jednotiek alkoholu (pripomeňme si, že jedna jednotka alkoholu sa rovná jednému pivu, alebo poháru vína, alebo pohárik tuhého), čo nám priemeruje do 92 jednotiek týždenne teda nejakých 13 pivíčiek denne.

V akej knihe?

Jakub potiahol rekord v knihe Srdečné pozdravy z Ruska kde v jeden deň mu na chuť prišlo úctyhodných 50 jednotiek alkoholu. Poznám síce jedného človeka, u ktorého verím, že v priebehu dňa by toto množstvo vypiť dokázal, ale ani ten by toho potom už moc nenašpiónoval. Len tak orientačne som si našiel nejakú kalkulačku promile a pre 90kg človeka by 50 drinkov v priebehu 15 hodín znamenalo okolo 10 promile v krvi na konci ťahu a to je číslo, ktoré by zamávalo aj s veľmi skúseným alkoholikom.
V knihe Casino Royale zase Jakub degustoval 39 jednotiek, sadol za volant a nabúral, čo vyústilo v pobyt v nemocnici.

Jakub nachytaný s pomočenými nohavicami!

Pravidelné popíjanie 13 pív denne už môžme s pokojným svedomím nazvať celkom roztomilo rozvinutý alkoholizmus. A to si ešte vezmime do úvahy, že Jakub s týmto promile nielenže bol zamestnaný ako tajný agent, ale ešte aj odhaľoval spiknutia, bojoval proti zloduchom a obšťastňoval nejednu rúču devu. Výskmníci pochybujú aj o poslednej časti, keďže osoba s uvedeným návykom by sa pravdepodobne tešila impotencii.

Alfasamec?

Veru tohto pána by som nejakým prototypom úspešného muža nenazval. Celkom by ma zaujímalo, či si to spisovateľ porátal, koľko tá postava toho do seba naleje. Autori tejto drobnej roztopašnej štúdie sa pýtajú, či je toto človek, ktorého by sme nechali deaktivovať nukleárnu bombu alebo iným spôsobom zachraňovať svet. Asi by som radšej na jeho mieste v takej situácii videl niekoho triezveho, ale možno som len neprimerane zaujatý proti alkoholu.

Záver

V podstate je to sranda, nestalo sa to naozaj. Autori podotýkajú, že správanie Jakuba Okovu nie je konzistentné s tým, ktoré vídame u ľudí s podobnou záľubou v alkohole – podávané výkony sú spravidla ďaleko, ďaleko nižšie vo všetkých obliastiach – mentálnej, fyzickej i sexuálnej. Článok uzatvára údaj, že konzumácia alkoholu stojí za 2,5 miliónmi smrtí ročne (pre porovnanie fajčenie má ročne na svedomí približne 5 miliónov životov).

Zdroj : James Bond is an ‚impotent drunk‘

Author: osirisko

Osiris sa spolupodieľa na tvorbe Pseudocastu a prispieva do Pseudocast blogu. Väčšina postov na stránke sú jeho dielo (samozrejme okrem jOin3rových článkov). V súčasnosti pracuje v Brne ako databázový administrátor pre istú nadnárodnú korporáciu. Vo voľnom čase si rád pozrie online prednášky z rôznych prestížnych univerzít (cez rôzne projekty ako napríklad Coursera alebo VentureLab), lepí si modely lietadielok alebo športuje (najmä posilňovanie a kickbox). V minulosti zvykol tráviť nie zanedbateľný čas hraním počítačových hier, ale dnes už na to nemá toľko priestoru ako kedysi. Čítajte viac od Osirisa

2 Replies to “Jakub Okova je alkoholik!

    1. ako som pisal, cital mozno jednu kedysi davno, to info mam z toho clanku co je uvedeny ako zdroj ;] dufam, ze ma neoklamali, ale nebudem teraz citat vsetky bondovky s perom a notesom v ruke aby som si to overil, na to som prilis lenivy a az tak velmi ma to nezaujima xD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.